Храм святителя Василия Великого

На главную ‹ Православный форум храма св. Василия Великого ‹ Наша Вера и духовная жизнь ‹ Совместная молитва ‹ Тема: Молитва по соглашению. (ТОЛЬКО МОЛИТВА!)
Страниц: 1 2 [3] 4 5 Вниз Печать
Автор Тема: Молитва по соглашению. (ТОЛЬКО МОЛИТВА!)  (Прочитано 239702 раз)
Елена*
Новичок
*
Offline Offline

Сообщений: 41



Email
« Ответ #30 : 20 Октября 2012, 08:08:08 »

Добрый день.
Хочу с Вами читать молитву по соглашению.
Подскажите, пожалуйста, последовательность действий.
Записан
Ольга )
Ветеран
*****
Offline Offline

Сообщений: 6534


Серафима


« Ответ #31 : 09 Ноября 2012, 15:03:05 »

Господи, Иисусе Христе, Сыне Божий, Ты бо рекл еси пречистыми усты Твоими: "Аминь глаголю вам, яко аще двое от вас совещаются на земли всякой вещи, ее же аще просите, будете иметь от Отца Моего, Иже на Небесех: где же два или трое собрались во имя Мое, ту есмь Аз посреде их". Непреложны словеса Твоя, Господи, милосердие Твое безприкладно и человеколюбию Твоему несть конца. Сего ради молим Тя: даруй нам, рабам Твоим, имена Ты Господи веси, согласившимся просить Тя :спаси, сохрани, помилуй, и укрепи раб Твоих Анатолия, бол.Анну и Татиану! Даруй им здравия, сил и терпения! Господи, не остави их, без помощи и милости Своей, подаждь им силы выстоять все невзгоды и трудности, огради, от враг видимых и невидимых, даруй мир и спокойствие душам их, избави от скорби и уныния! Благослови их, Господи, и сохрани под кровом Твоим! Уповаем на Тя Господи, и просим исполнения нашего прошения. Но обаче не якоже мы хотим, но якоже Ты. Да будет во веки воля Твоя. Аминь.
Записан

Если Бог будет на первом месте, то всё остальное будет на своём

Блаженный Августин
Ольга )
Ветеран
*****
Offline Offline

Сообщений: 6534


Серафима


« Ответ #32 : 10 Декабря 2012, 21:42:43 »

Господи, Иисусе Христе, Сыне Божий, Ты бо рекл еси пречистыми усты Твоими: "Аминь глаголю вам, яко аще двое от вас совещаются на земли всякой вещи, ее же аще просите, будете иметь от Отца Моего, Иже на Небесех: где же два или трое собрались во имя Мое, ту есмь Аз посреде их". Непреложны словеса Твоя, Господи, милосердие Твое безприкладно и человеколюбию Твоему несть конца. Сего ради молим Тя: даруй нам, рабам Твоим, имена Ты Господи веси, согласившимся просить Тя : Спаси, сохрани , помилуй и исцели болящего раба Твоего Георгия, даруй ему здравие и благомощие души и тела, буди врач раба Твоего Георгия, воздвигни его от одра болезненна, огради от враг видимых и невидимых,защити силою Честнаго и Животворящего Твоего Креста,  призри милостью Своей и услыши нас грешных, уповаем на  Тя Господи, и просим исполнения нашего прошения. Но обаче не якоже мы хотим, но якоже Ты. Да будет во веки воля Твоя. Аминь.

Господи, Иисусе Христе, Сыне Божий, Ты бо рекл еси пречистыми усты Твоими: "Аминь глаголю вам, яко аще двое от вас совещаются на земли всякой вещи, ее же аще просите, будете иметь от Отца Моего, Иже на Небесех: где же два или трое собрались во имя Мое, ту есмь Аз посреде их". Непреложны словеса Твоя, Господи, милосердие Твое безприкладно и человеколюбию Твоему несть конца. Сего ради молим Тя: даруй нам, рабам Твоим имена, Ты Господи веси, согласившимся просить Тя , даруй здравия, сил и терпения рабу Твоему АНДРЕЮ,избави его от враг видимых и невидимых. Усмири сердца супротивников его, вкорени в них страх Твой, и друг ко другу любовь утверди: угаси всяку распрю, отими вся разногласия соблазны, укроти зло от них.
Господи, по милости Твоей , помоги рабу Твоему АНДРЕЮ, благослови его,избавь от неприятностей на работе. Просим и уповаем на  Тя Господи, исполнения нашего прошения. Но обаче не якоже мы хотим, но якоже Ты. Да будет во веки воля Твоя. Аминь.


Господи, Иисусе Христе, Сыне Божий, Ты бо рекл еси пречистыми усты Твоими: "Аминь глаголю вам, яко аще двое от вас совещаются на земли всякой вещи, ее же аще просите, будете иметь от Отца Моего, Иже на Небесех: где же два или трое собрались во имя Мое, ту есмь Аз посреде их". Непреложны словеса Твоя, Господи, милосердие Твое безприкладно и человеколюбию Твоему несть конца. Сего ради молим Тя: даруй нам, рабам Твоим, имена Ты Господи веси, согласившимся просить Тя : Спаси, сохрани , помилуй и исцели болящего раба Твоего Романа, даруй ему здравие и благомощие души и тела,избави его от всех недугов душевных и телесных, наипаче же свободи страждущего раба Твоего Романа,от  недуга пианства,буди врач раба Твоего, воздвиги его от одра болезненна, огради от враг видимых и невидимых,защити силою Честнаго и Животворящего Твоего Креста,  призри милостью Своей и услыши нас грешных, уповаем на  Тя Господи, и просим исполнения нашего прошения. Но обаче не якоже мы хотим, но якоже Ты. Да будет во веки воля Твоя. Аминь.

Господи, Иисусе Христе, Сыне Божий, Ты бо рекл еси пречистыми усты Твоими: "Аминь глаголю вам, яко аще двое от вас совещаются на земли всякой вещи, ее же аще просите, будете иметь от Отца Моего, Иже на Небесех: где же два или трое собрались во имя Мое, ту есмь Аз посреде их". Непреложны словеса Твоя, Господи, милосердие Твое безприкладно и человеколюбию Твоему несть конца. Сего ради молим Тя: даруй нам, рабам Твоим, имена Ты Господи веси, согласившимся просить Тя : Спаси, сохрани , помилуй и исцели болящего раба Твоего Анатолия, даруй ему здравие и благомощие души и тела, буди врач раба Твоего Анатолия, воздвигни его от одра болезненна, благослови врачей лечащих его, огради от враг видимых и невидимых,защити силою Честнаго и Животворящего Твоего Креста, призри милостью Своей и услыши нас грешных, уповаем на  Тя Господи, и просим исполнения нашего прошения. Но обаче не якоже мы хотим, но якоже Ты. Да будет во веки воля Твоя. Аминь.
« Последнее редактирование: 13 Декабря 2012, 19:31:08 от Ольга ) » Записан

Если Бог будет на первом месте, то всё остальное будет на своём

Блаженный Августин
Татиана Д.
Новичок
*
Offline Offline

Сообщений: 47


Каждый раз молись так, как будто впервые, или моли

tourcenter2007@ukr.net Татиана+Д.
Email
« Ответ #33 : 16 Декабря 2012, 20:07:18 »

 
Записан
Татиана Д.
Новичок
*
Offline Offline

Сообщений: 47


Каждый раз молись так, как будто впервые, или моли

tourcenter2007@ukr.net Татиана+Д.
Email
« Ответ #34 : 16 Декабря 2012, 20:27:58 »

Господи, Иисусе Христе, Сыне Божий, Ты бо рекл еси пречистыми усты Твоими: "Аминь глаголю вам, яко аще двое от вас совещаются на земли всякой вещи, ее же аще просите, будете иметь от Отца Моего, Иже на Небесех: где же два или трое собрались во имя Мое, ту есмь Аз посреде их". Непреложны словеса Твоя, Господи, милосердие Твое безприкладно и человеколюбию Твоему несть конца. Сего ради молим Тя: даруй нам, рабам Твоим, имена Ты Господи веси, согласившимся просить Тя : Спаси, сохрани , помилуй и исцели болящего раба Твоего АРТЕМИЯ, даруй ему здравие души и тела, избави его от всех недугов телесных, наипаче же свободи страждущего раба Твоего АРТЕМИЯ, от  недуга пианства, зажги Господи искру желания к благочестивой жизни в труде, буди врач раба Твоего АРТЕМИЯ, воздвигни его от одра болезненна, огради от враг видимых и невидимых, защити силою Честнаго и Животворящего Твоего Креста,  призри милостью Своей и услыши нас грешных, уповаем на  Тя Господи, и просим исполнения нашего прошения. Но обаче не якоже мы хотим, но якоже Ты. Да будет во веки воля Твоя. Аминь.
Записан
Алла
Ветеран
*****
Offline Offline

Сообщений: 22787


Мы спасены в надежде (Рим. 8,24)


« Ответ #35 : 26 Декабря 2012, 18:25:02 »

Господи, Иисусе Христе, Сыне Божий, Ты бо рекл еси пречистыми усты Твоими: "Аминь глаголю вам, яко аще двое от вас совещаются на земли всякой вещи, ее же аще просите, будете иметь от Отца Моего, Иже на Небесех: где же два или трое собрались во имя Мое, ту есмь Аз посреде их". Непреложны словеса Твоя, Господи, милосердие Твое безприкладно и человеколюбию Твоему несть конца. Сего ради молим Тя: даруй нам, рабам Твоим, имена Ты Господи веси, согласившимся просить Тя : Спаси, сохрани , помилуй  непраздную рабу Божию Елену, помоги сохранить чадо, огради от враг видимых и невидимых,защити силою Честнаго и Животворящего Твоего Креста,  призри милостью Своей и услыши нас грешных, уповаем на  Тя Господи, и просим исполнения нашего прошения. Но обаче не якоже мы хотим, но якоже Ты. Да будет во веки воля Твоя. Аминь.
« Последнее редактирование: 27 Декабря 2012, 21:03:46 от Алла » Записан

«Чем больше любовь, тем больше страданий душе; чем полнее любовь, тем полнее познание; чем горячее любовь, тем пламеннее молитва; чем совершеннее любовь, тем святее жизнь.» Преподобный Силуан Афонский
Ольга )
Ветеран
*****
Offline Offline

Сообщений: 6534


Серафима


« Ответ #36 : 01 Января 2013, 11:32:36 »

[Господи, Иисусе Христе, Сыне Божий, Ты бо рекл еси пречистыми усты Твоими: "Аминь глаголю вам, яко аще двое от вас совещаются на земли всякой вещи, ее же аще просите, будете иметь от Отца Моего, Иже на Небесех: где же два или трое собрались во имя Мое, ту есмь Аз посреде их". Непреложны словеса Твоя, Господи, милосердие Твое безприкладно и человеколюбию Твоему несть конца. Сего ради молим Тя: даруй нам, рабам Твоим, имена Ты Господи веси, согласившимся просить Тя : Спаси, сохрани , помилуй и исцели болящего раба Твоего Анатолия, даруй ему здравие и благомощие души и тела, буди врач раба Твоего Анатолия, воздвигни его от одра болезненна, благослови врачей лечащих его, огради от враг видимых и невидимых,защити силою Честнаго и Животворящего Твоего Креста, призри милостью Своей и услыши нас грешных, уповаем на  Тя Господи, и просим исполнения нашего прошения. Но обаче не якоже мы хотим, но якоже Ты. Да будет во веки воля Твоя. Аминь.

Господи, Иисусе Христе, Сыне Божий, Ты бо рекл еси пречистыми усты Твоими: "Аминь глаголю вам, яко аще двое от вас совещаются на земли всякой вещи, ее же аще просите, будете иметь от Отца Моего, Иже на Небесех: где же два или трое собрались во имя Мое, ту есмь Аз посреде их". Непреложны словеса Твоя, Господи, милосердие Твое безприкладно и человеколюбию Твоему несть конца. Сего ради молим Тя: даруй нам, рабам Твоим, имена Ты Господи веси, согласившимся просить Тя : Спаси, сохрани , помилуй  непраздную рабу Твою Елену, помоги сохранить чадо, огради от враг видимых и невидимых,защити силою Честнаго и Животворящего Твоего Креста,  призри милостью Своей и услыши нас грешных, уповаем на  Тя Господи, и просим исполнения нашего прошения. Но обаче не якоже мы хотим, но якоже Ты. Да будет во веки воля Твоя. Аминь.

Господи, Иисусе Христе, Сыне Божий, Ты бо рекл еси пречистыми усты Твоими: "Аминь глаголю вам, яко аще двое от вас совещаются на земли всякой вещи, ее же аще просите, будете иметь от Отца Моего, Иже на Небесех: где же два или трое собрались во имя Мое, ту есмь Аз посреде их". Непреложны словеса Твоя, Господи, милосердие Твое безприкладно и человеколюбию Твоему несть конца. Сего ради молим Тя: даруй нам, рабам Твоим, имена Ты Господи веси, согласившимся просить Тя : Спаси, сохрани , помилуй и исцели болящих рабов Твоих Ирину и Виктора, даруй им здравие и благомощие души и тела, буди врач раб Твоих Ирины и Виктора, воздвиги их от одра болезненна, огради от враг видимых и невидимых,защити силою Честнаго и Животворящего Твоего Креста,  призри милостью Своей и услыши нас грешных, уповаем на  Тя Господи, и просим исполнения нашего прошения. Но обаче не якоже мы хотим, но якоже Ты. Да будет во веки воля Твоя. Аминь.

Господи, Иисусе Христе, Сыне Божий, Ты бо рекл еси пречистыми усты Твоими: "Аминь глаголю вам, яко аще двое от вас совещаются на земли всякой вещи, ее же аще просите, будете иметь от Отца Моего, Иже на Небесех: где же два или трое собрались во имя Мое, ту есмь Аз посреде их". Непреложны словеса Твоя, Господи, милосердие Твое безприкладно и человеколюбию Твоему несть конца. Сего ради молим Тя: даруй нам, рабам Твоим, имена Ты Господи веси, согласившимся просить Тя : Спаси, сохрани , помилуй и исцели болящую рабу Твою младенца Дарию , даруй ей здравие и исцеление, буди врач рабы Твоей младенца Дарии, избави от болезни и недуга, огради от враг видимых и невидимых,защити силою Честнаго и Животворящего Твоего Креста,  призри милостью Своей и услыши нас грешных, уповаем на  Тя Господи, и просим исполнения нашего прошения. Но обаче не якоже мы хотим, но якоже Ты. Да будет во веки воля Твоя. Аминь.
Господи, Иисусе Христе, Сыне Божий, Ты бо рекл еси пречистыми усты Твоими: "Аминь глаголю вам, яко аще двое от вас совещаются на земли всякой вещи, ее же аще просите, будете иметь от Отца Моего, Иже на Небесех: где же два или трое собрались во имя Мое, ту есмь Аз посреде их". Непреложны словеса Твоя, Господи, милосердие Твое безприкладно и человеколюбию Твоему несть конца. Сего ради молим Тя: даруй нам, рабам Твоим имена, Ты Господи веси, согласившимся просить Тя ,  Призри, Милосердный, на рабу Твою, Наталию, услыши  всех вопиющих к Тебе, избави ея от всякого зла, спаси рабу Твою Наталию, пошли ей отраду, утешение в скорбях и милость Твою святую. Подаждь здравие душевное и телесное, и во всем благое поспешение, и благоденствие, ,подаждь помощь Свою ,яко благословен еси во веки веков! Просим и уповаем на  Тя Господи, исполнения нашего прошения. Но обаче не якоже мы хотим, но якоже Ты. Да будет во веки воля Твоя. Аминь.
« Последнее редактирование: 26 Февраля 2013, 15:27:58 от Ольга ) » Записан

Если Бог будет на первом месте, то всё остальное будет на своём

Блаженный Августин
Ольга )
Ветеран
*****
Offline Offline

Сообщений: 6534


Серафима


« Ответ #37 : 17 Марта 2013, 19:45:07 »

Господи, Иисусе Христе, Сыне Божий, Ты бо рекл еси пречистыми усты Твоими: "Аминь глаголю вам, яко аще двое от вас совещаются на земли всякой вещи, ее же аще просите, будете иметь от Отца Моего, Иже на Небесех: где же два или трое собрались во имя Мое, ту есмь Аз посреде их". Непреложны словеса Твоя, Господи, милосердие Твое безприкладно и человеколюбию Твоему несть конца. Сего ради молим Тя: даруй нам, рабам Твоим, имена Ты Господи веси, согласившимся просить Тя : спаси, сохрани , помилуй и исцели болящих раб Твоих архимандрита Савву, Анатолия, отрока Николая, Георгия, Михаила, Геннадия, Сергия,   Людмилу, Валентину, Владимира, Виктора, Татиану, Наталию, Андрея ,Светлану, Ольгу, Людмилу,Александра, Наталию, Елену, Иоанна, Наталью, Лию  даруй им здравие и благомощие души и тела, буди врач, болящих раб Твоих , воздвигни от одра болезненна, огради от враг видимых и невидимых,защити силою Честнаго и Животворящего Твоего Креста. Не остави их милостью Своей! Призри милостью Своей и услыши нас грешных, уповаем на  Тя Господи, и просим исполнения нашего прошения. Но обаче не якоже мы хотим, но якоже Ты. Да будет во веки воля Твоя. Аминь.

Господи, Иисусе Христе, Сыне Божий, Ты бо рекл еси пречистыми усты Твоими: "Аминь глаголю вам, яко аще двое от вас совещаются на земли всякой вещи, ее же аще просите, будете иметь от Отца Моего, Иже на Небесех: где же два или трое собрались во имя Мое, ту есмь Аз посреде их". Непреложны словеса Твоя, Господи, милосердие Твое безприкладно и человеколюбию Твоему несть конца. Сего ради молим Тя: даруй нам, рабам Твоим имена, Ты Господи веси, согласившимся просить Тя ,  Призри, Милосердный, на рабов Твоих Александра и Веру, союзом супружеским соединенных и умоляющих о Твоей помощи, да будет на них милость Твоя, и плод чрева на полезное даруй им, благослови их союз, подаждь помощь Свою,яко благословен еси во веки веков! Просим и уповаем на  Тя Господи, исполнения нашего прошения. Но обаче не якоже мы хотим, но якоже Ты. Да будет во веки воля Твоя. Аминь.


Господи, Иисусе Христе, Сыне Божий, Ты бо рекл еси пречистыми усты Твоими: "Аминь глаголю вам, яко аще двое от вас совещаются на земли всякой вещи, ее же аще просите, будете иметь от Отца Моего, Иже на Небесех: где же два или трое собрались во имя Мое, ту есмь Аз посреде их". Непреложны словеса Твоя, Господи, милосердие Твое безприкладно и человеколюбию Твоему несть конца. Сего ради молим Тя: даруй нам, рабам Твоим, имена Ты Господи веси, согласившимся просить Тя Господи, спаси, сохрани и помилуй, раб Твоих  Наталию, Ксению, Елену, Марину, помоги им в тяжких обстояниях , помоги найти работу, чтобы достойно, без греха применять свои дарования во славу Твою и на благо людей. Не остави их без помощи и милости Своей! Огради, от враг видимых и невидимых! Даруй им, Господи, благодать Духа Твоего Святого! Уповаем на Тя Господи, и просим исполнения нашего прошения. Но обаче не якоже мы хотим, но якоже Ты. Да будет во веки воля Твоя. Аминь.


Господи, Иисусе Христе, Сыне Божий, Ты бо рекл еси пречистыми усты Твоими: "Аминь глаголю вам, яко аще двое от вас совещаются на земли всякой вещи, ее же аще просите, будете иметь от Отца Моего, Иже на Небесех: где же два или трое собрались во имя Мое, ту есмь Аз посреде их". Непреложны словеса Твоя, Господи, милосердие Твое безприкладно и человеколюбию Твоему несть конца. Сего ради молим Тя: даруй нам, рабам Твоим, имена Ты Господи веси, согласившимся просить Тя : Спаси, сохрани , помилуй и исцели болящих раб Твоих  Светлану, Аллу, млд. Дарию, отр. Ксению даруй им здравие и  пошли  врачей благоразумных, помоги им установить правильный диагноз, , избави раб Твоих Светлану,  Аллу,  млд. Дарию, отр. Ксению от болезни и недуга, огради от враг видимых и невидимых,защити силою Честнаго и Животворящего Твоего Креста,  призри милостью Своей и услыши нас грешных, уповаем на  Тя Господи, и просим исполнения нашего прошения. Но обаче не якоже мы хотим, но якоже Ты. Да будет во веки воля Твоя. Аминь.


Господи, Иисусе Христе, Сыне Божий, Ты бо рекл еси пречистыми усты Твоими: "Аминь глаголю вам, яко аще двое от вас совещаются на земли всякой вещи, ее же аще просите, будете иметь от Отца Моего, Иже на Небесех: где же два или трое собрались во имя Мое, ту есмь Аз посреде их". Непреложны словеса Твоя, Господи, милосердие Твое безприкладно и человеколюбию Твоему несть конца. Сего ради молим Тя: даруй нам, рабам Твоим имена, Ты Господи веси, согласившимся просить Тя ,  Призри, Милосердный, на раб Твоих Наталию, Надежду, услыши  всех вопиющих к Тебе, избави их от всякого зла, спаси раб Твоих Наталию, Надежду, пошли им отраду, утешение в скорбях и милость Твою святую. Подаждь здравие душевное и телесное, и во всем благое поспешение, и благоденствие, ,подаждь помощь Свою ,яко благословен еси во веки веков! Просим и уповаем на  Тя Господи, исполнения нашего прошения. Но обаче не якоже мы хотим, но якоже Ты. Да будет во веки воля Твоя. Аминь.


Господи, Иисусе Христе, Сыне Божий, Ты бо рекл еси пречистыми усты Твоими: "Аминь глаголю вам, яко аще двое от вас совещаются на земли всякой вещи, ее же аще просите, будете иметь от Отца Моего, Иже на Небесех: где же два или трое собрались во имя Мое, ту есмь Аз посреде их". Непреложны словеса Твоя, Господи, милосердие Твое безприкладно и человеколюбию Твоему несть конца. Сего ради молим Тя: даруй нам, рабам Твоим имена, Ты Господи веси, согласившимся просить Тя , спаси и сохрани рабу Твою Ксению, подаждь ей милость Свою, помоги, Господи, рабе Твоей Ксении в судебной тяжбе, на нее возведенной. Защити, Господи, ее от всяких враг видимых и невидимых, от козней сатанинских, от всякой беды и напасти и всякого зла.
Просим и уповаем на Тя Господи, исполнения нашего прошения. Но обаче не яко же мы хотим, но яко же Ты. Да будет во веки воля Твоя. Аминь.


Господи, Иисусе Христе, Сыне Божий, Ты бо рекл еси пречистыми усты Твоими: "Аминь глаголю вам, яко аще двое от вас совещаются на земли всякой вещи, ее же аще просите, будете иметь от Отца Моего, Иже на Небесех: где же два или трое собрались во имя Мое, ту есмь Аз посреде их". Непреложны словеса Твоя, Господи, милосердие Твое безприкладно и человеколюбию Твоему несть конца. Сего ради молим Тя: даруй нам, рабам Твоим имена, Ты Господи веси, согласившимся просить Тя ,даруй мир и согласие  рабам Твоим  Тамаре, Сергию и Владимиру, избави их  от враг видимых и невидимых. Усмири и смягчи  сердца их, вкорени страх Твой, угаси всяку распрю, отими вся разногласия соблазны. Господи, будь для рабы Твоея Тамары преградой и нерушимой стеной, ограждающей ея от всякого зла и тяжких обстояний. Уповаем на Тя Господи, и просим исполнения нашего прошения. Но обаче не якоже мы хотим, но якоже Ты. Да будет во веки воля Твоя. Аминь.

Господи, Иисусе Христе, Сыне Божий, Ты бо рекл еси пречистыми усты Твоими: "Аминь глаголю вам, яко аще двое от вас совещаются на земли всякой вещи, ее же аще просите, будете иметь от Отца Моего, Иже на Небесех: где же два или трое собрались во имя Мое, ту есмь Аз посреде их". Непреложны словеса Твоя, Господи, милосердие Твое безприкладно и человеколюбию Твоему несть конца. Сего ради молим Тя: даруй нам, рабам Твоим, имена Ты Господи веси, согласившимся просить Тя :спаси, сохрани, помилуй, и подаждь помощь Свою рабам Твоим Виктории, Владиславу, Ольги ! Благослови, и помоги им сдать экзамен, не остави их, огради, от враг видимых и невидимых, даруй мир и спокойствие душам их!Уповаем на Тя Господи, и просим исполнения нашего прошения. Но обаче не якоже мы хотим, но якоже Ты. Да будет во веки воля Твоя. Аминь
« Последнее редактирование: 03 Июня 2013, 18:45:09 от Ольга ) » Записан

Если Бог будет на первом месте, то всё остальное будет на своём

Блаженный Августин
Павел Малый
Гость
« Ответ #38 : 02 Июня 2013, 20:13:09 »

"А молясь, не говорите лишнего как язычники, ибо они думают, что в многословии своем будут услышаны..."

есть и отеческий совет: не просить у Бога недостойного Бога.

Вообще, считаю, что в молитве по соглашению присутствует элемент недоверия Богу, то есть, конечно, "пусть будет воля Твоя", но мы, собрались и настаиваем, "да свершится воля моя"!

От ветра головы своея вывод: достаточно помолиться единожды, и "да свершится воля Твоя".
Записан
Елена 03
Ветеран
*****
Offline Offline

Сообщений: 18854


Боже, милостив буди мне грешной!


Email
« Ответ #39 : 22 Августа 2013, 15:05:20 »

Читаем также в 9-00, 14-00 и 21-00 мск   до 29 августа

Молитва из молебного чина во время безведрия (проливных дождей)

Владыко Господи Боже наш, древле ревнителя Илии пророка Твоего мольбу послушавый, и на время дождь удержати изволивый. И ныне человеколюбивый Творче и милостивый Господи, призри и на нас смиренных и недостойных рабов Твоих, приими наши смиренныя мольбы, и яко Щедр презри наша прегрешения и умолен быв от самаго Твоего человеколюбия, подаждь ведро достоянию Твоему, и солнце просвети на требующих и просящих от Тебе милости. Возвесели лице земли нищих ради людей Твоих, младенцев же и скотов и иных всех животных, ихже насыщаеши Твоим благоволением и даеши пищу им во благо время. Ей, Господи Боже наш, не отрини вотще мольбу нашу, и не посрами нас от чаяния нашего, но пощади нас по милости Твоей, и посети щедротами Твоими, исчезают бо всуе дние наши, и оскудевает в болезни жизнь наша. Не погуби убо нас беззаконий ради наших, имиже негодование и ярость Твою на себе привлекохом, но сотвори с нами по тихости Твоей, и по множеству милости Твоея. Се бо душею сокрушенною, и духом смиренным пред Тобою припадаем, и яко раби непотребнии, паче же большия казни достойнии, в покаянии умиленно Тебе вопием: согрешихом и беззаконновахом, и прегрешихом во всем, заповеди Твоя преступающе и сего ради вся, яже наводиши на нас, истиною и судом наводиши. Но не до конца тлению, гладу же и погибели предаждь нас, и да не потопит нас буря водная, но во гневе милости помяни, и туне щедрот Твоих ради умилостивися, и Твое создание и дело рук Твоих яко Благ помилуй, и от всякаго зла скоро избави. Тебе бо свойственно есть миловати и спасати нас, Боже наш, и Тебе славу возсылаем, Отцу и Сыну и Святому Духу, ныне и присно и во веки веков.


Господи, Иисусе Христе, Сыне Божий, Ты бо рекл еси пречистыми усты Твоими: "Аминь глаголю вам, яко аще двое от вас совещаются на земли всякой вещи, ее же аще просите, будете иметь от Отца Моего, Иже на Небесех: где же два или трое собрались во имя Мое, ту есмь Аз посреде их". Непреложны словеса Твоя, Господи, милосердие Твое безприкладно и человеколюбию Твоему несть конца. Сего ради молим Тя: даруй нам, рабам Твоим имена, Ты Господи веси, согласившимся просить Тя: спаси и помилуй рабов Твоих Фотинию и мл. Дарию, подаждь помощь Свою в разрешении их жилищной проблемы , подаждь  благословение на мудрое решение, угаси всяку распрю , отими вся разногласия соблазны, укроти зло от них.
Просим и уповаем на  Тя Господи, исполнения нашего прошения. Но обаче не якоже мы хотим, но якоже Ты. Да будет во веки воля Твоя. Аминь.

Господи Иисусе Христе, Сыне Божий, Ты бо рекл еси пречистыми устами Твоими: «Аминь, глаголю вам, аще двое или трое от вас на земли совещаются о всякой вещи ея же аще просите, будете имети от Отца Моего, иже на небесех. Где же двое или трое собраны во имя Мое, ту есмь Аз посреди их». И еще рекл еси: «Просите, и дастся вам, ищите и обрящете, толците и отверзут вам»
Непреложны словеса Твои, Господи, милосердие Твое безприкладно, милость Твоя безмерна и человеколюбию Твоему несть конца. Сего ради молим Тя, даруй нам, рабам Твоим, имена Ты Господи веси,
Чтобы ситуация с отцом Глебом разрешилась, как можно скорее, по воле Твоей, чтобы у батюшки была возможность служить и окормлять людей во славу Имени Твоего и для спасение душ наших. Защити Господи о. Глеба от враг видимых и невидимых, от наветов и злых людей.
О исполнения прошения нашего молим, не якоже мы хотим, но воля Твоя во всем да совершается. Аминь.
« Последнее редактирование: 17 Ноября 2013, 20:01:03 от Елена 03 » Записан
Natalia_Mc
Пользователь
**
Offline Offline

Сообщений: 192



Email
« Ответ #40 : 23 Августа 2013, 08:04:19 »

Аминь
Записан
Елена 03
Ветеран
*****
Offline Offline

Сообщений: 18854


Боже, милостив буди мне грешной!


Email
« Ответ #41 : 29 Августа 2013, 20:07:46 »

Читаем в 9-00, 14-00, 21-00 мск

Господи, Иисусе Христе, Сыне Божий, Ты бо рекл еси пречистыми усты Твоими: "Аминь глаголю вам, яко аще двое от вас совещаются на земли всякой вещи, ее же аще просите, будете иметь от Отца Моего, Иже на Небесех: "Где же два или трое собрались во имя Мое, ту есмь Аз посреде их". Непреложны словеса Твоя, Господи, милосердие Твое безприкладно и человеколюбию Твоему несть конца. Сего ради молим Тя: даруй нам, рабам Твоим, имена Ты Господи веси, согласившимся просить Тя

- об истреблении всех распрей, раздоров, разделений, вражды и злобы  в державе Российской и Украинстей, о даровании тишины, мудрости, здоровья, любви и благопроцветания народам нашим;

 - об исцелении болящих:

Николая, Георгия, мл. Максима, Софии, Андрея,
  

- о помощи найти благотворителей страждущей рабе Твоей Людмиле и её близким;

- о крепости душевной и телесной рабам Твоим Михаилу и матери его Наталии;
 о помощи найти им благотворителей для дальнейшего лечения;

и даруй всем здравие и благомощие души и тела, буди врач, болящих раб Твоих , воздвигни от одра болезненна, огради от враг видимых и невидимых,защити силою Честнаго и Животворящего Твоего Креста.

 Призри милостью Своей и услыши нас грешных, уповаем на  Тя Господи, и просим исполнения нашего прошения. Но обаче не якоже мы хотим, но якоже Ты. Да будет во веки воля Твоя. Аминь.

« Последнее редактирование: 29 Мая 2014, 20:07:06 от Елена 03 » Записан
Елена 03
Ветеран
*****
Offline Offline

Сообщений: 18854


Боже, милостив буди мне грешной!


Email
« Ответ #42 : 04 Июля 2014, 14:52:53 »

Моли́твами святы́х оте́ц наших, Го́споди Иису́се Христе́, Бо́же наш, поми́луй нас.

Первее сотвори три поклона, глаголя:

Бо́же, очи́сти мя гре́шнаго (гре́шную) и поми́луй мя. (Поклон).
Созда́вый мя Го́споди, поми́луй мя. (Поклон).
Без числа́ согреши́х, Го́споди, поми́луй и прости́ мя гре́шнаго (гре́шную). (Поклон)
.
Посем начинай:

Моли́твами святы́х оте́ц на́ших, Го́споди Иису́се Христе́, Бо́же наш, поми́луй нас. Ами́нь. (Поклон.)

Сла́ва Тебе́, Бо́же наш, сла́ва Тебе́. (Крестное знамение без поклона.)
Царю́ Небе́сный,/ Уте́шителю, Ду́ше И́стины,/ И́же везде́ сый,/ и вся исполня́яй,/ сокро́вище благи́х,/ и жи́зни Пода́телю,/ прииди́ и всели́ся в ны́,/ и очи́сти ны от вся́кия скве́рны,// и спаси́, Бла́же, ду́ши на́ша.

Святы́й Бо́же, Святы́й Кре́пкий, Святы́й безсме́ртный, поми́луй нас. (Трижды, с тремя поклонами).

Сла́ва Отцу́, и Сы́ну, и Свято́му Ду́ху, и ны́не и при́сно, и во ве́ки веко́в. Ами́нь.

Пресвята́я Тро́ице, поми́луй нас; Го́споди, очи́сти грехи́ на́ша; Влады́ко, прости́ беззако́ния на́ша; Святы́й, посети́ и исцели́ не́мощи на́ша, и́мене Твоего́ ра́ди.

Го́споди, поми́луй. (Трижды.)

Сла́ва Отцу́, и Сы́ну, и Свято́му Ду́ху, и ны́не и при́сно, и во ве́ки веко́в. Ами́нь.

О́тче наш, И́же еси́ на Небесе́х: да святи́тся и́мя Твое́, да прии́дет Ца́рствие Твое́, да бу́дет во́ля Твоя́, я́ко на Небеси́, и на земли́; хлеб наш насу́щный да́ждь нам дне́сь, и оста́ви нам до́лги на́ша, я́коже и мы́ оставля́ем должнико́м на́шим, и не введи́ нас во искуше́ние, но изба́ви нас от лука́ваго. (Крестное знамение без поклона.)

Моли́твами святы́х оте́ц на́ших, Го́споди Иису́се Христе́, Бо́же наш, поми́луй нас. Ами́нь. (Поклон.)

Го́споди, поми́луй. (12 раз.)

Сла́ва Отцу́, и Сы́ну, и Свято́му Ду́ху, и ны́не и при́сно, и во ве́ки веко́в. Ами́нь.

Прииди́те, поклони́мся Царе́ви на́шему Бо́гу. (Поклон.)
Прииди́те, поклони́мся и припаде́м Христу́, Царе́ви на́шему Бо́гу. (Поклон.)
Прииди́те, поклони́мся и припаде́м Самому́ Христу́, Царе́ви и Бо́гу на́шему. (Поклон.)
Записан
Елена 03
Ветеран
*****
Offline Offline

Сообщений: 18854


Боже, милостив буди мне грешной!


Email
« Ответ #43 : 04 Июля 2014, 14:53:51 »

Псалом 43,
1В коне́ц, сыно́в Коре́овых, в ра́зум.

2Бо́же, уши́ма на́шима услы́шахом, и отцы́ на́ши возвести́ша нам де́ло, е́же соде́лал еси́ во днех их, во днех дре́вних. 3Рука́ Твоя́ язы́ки потреби́, и насади́л я еси́, озло́бил еси́ лю́ди и изгна́л еси́ я. 4Не бо мече́м свои́м насле́диша зе́млю, и мы́шца их не спасе́ их, но десни́ца Твоя́, и мы́шца Твоя́, и просвеще́ние лица́ Твоего́, я́ко благоволи́л еси́ в них. 5Ты еси́ Сам Царь мой и Бог мой, запове́даяй спасе́ния Иа́ковля. 6О Тебе́ враги́ на́ша избоде́м ро́ги, и о и́мени Твое́м уничижи́м востаю́щия на ны. 7Не на лук бо мой упова́ю, и меч мой не спасе́т мене́. 8Спа́сл бо еси́ нас от стужа́ющих нам, и ненави́дящих нас посрами́л еси́. 9О Бо́зе похва́лимся весь день и о и́мени Твое́м испове́мыся во век. 10Ны́не же отри́нул еси́ и посрами́л еси́ нас, и не изы́деши, Бо́же, в си́лах на́ших. 11Возврати́л еси́ нас вспя́ть при вразе́х на́ших, и ненави́дящии нас расхища́ху себе́. 12Дал еси́ нас я́ко о́вцы сне́ди, и во язы́цех разсе́ял ны еси́. 13Отда́л еси́ лю́ди Твоя́ без цены́, и не бе мно́жество в восклица́ниих на́ших. 14Положи́л еси́ нас поноше́ние сосе́дом на́шим, подражне́ние и поруга́ние су́щим о́крест нас. 15Положи́л еси́ нас в при́тчу во язы́цех, покива́нию главы́ в лю́дех. 16Весь день сра́м мой предо мно́ю есть, и студ лица́ моего́ покры́ мя 17от гла́са поноша́ющаго и оклевета́ющаго, от лица́ вра́жия и изгоня́щаго. 18Сия́ вся приидо́ша на ны, и не забы́хом Тебе́, и не непра́вдовахом в заве́те Твое́м. 19И не отступи́ вспя́ть се́рдце на́ше, и уклони́л еси́ стези́ на́ша от пути́ Твоего́. 20Я́ко смири́л еси́ нас на ме́сте озлобле́ния, и прикры́ ны сень сме́ртная. 21А́ще забы́хом и́мя Бо́га на́шего и а́ще возде́хом ру́ки на́ша к бо́гу чужде́му, 22не Бо́г ли взы́щет сих́? Той бо весть та́йная се́рдца. 23Зане́ Тебе́ ра́ди умерщвля́емся весь день, вмени́хомся я́ко о́вцы заколе́ния. 24Воста́ни, вску́ю спи́ши, Го́споди? Воскресни́ и не отри́ни до конца́. 25Вску́ю лице́ Твое́ отвраща́еши, забыва́еши нищету́ на́шу и ско́рбь на́шу? 26Я́ко смири́ся в пе́рсть душа́ на́ша, прильпе́ земли́ утро́ба на́ша. 27Воскресни́, Го́споди, помози́ нам и изба́ви нас и́мене ра́ди Твоего́.

Псалом 73
Разума Аса́фу.

1Вску́ю, Бо́же, отри́нул еси́ до конца́? Разгне́вася я́рость Твоя́ на о́вцы па́жити Твоея́? 2Помяни́ сонм Твой, eго́же стяжа́л еси́ испе́рва, изба́вил еси́ жезло́м достоя́ния Твоего́, гора́ Сио́н сия́, в не́йже всели́лся еси́. 3Воздви́гни ру́це Твои́ на горды́ни их в коне́ц, ели́ка лука́внова враг во святе́м Твое́м. 4И восхва́лишася ненави́дящии Тя́ посреде́ пра́здника Твоего́, положи́ша зна́мения своя́, зна́мения, и не позна́ша, 5я́ко во исхо́де превы́ше; я́ко в дубра́ве дре́вяне секи́рами разсеко́ша 6две́ри eго́ вку́пе: се́чивом и оско́рдом разруши́ша и. 7Возжго́ша огне́м святи́ло Твое́, на земли́ оскверни́ша жили́ще и́мене Твоего́. 8Ре́ша в се́рдце свое́м ю́жики их вку́пе: «прииди́те и отста́вим вся пра́здники Бо́жия от земли́. 9Зна́мения их не ви́дехом: несть ктому́ проро́ка, и на́с не позна́ет ктому́». 10Доко́ле, Бо́же, поно́сит враг? Раздражи́т проти́вный и́мя Твое́ до конца́? 11Вску́ю отвраща́еши ру́ку Твою́ и десни́цу Твою́ от среды́ не́дра Твоего́ в коне́ц? 12Бог же Царь наш пре́жде ве́ка соде́ла спасе́ние посреде́ земли́. 13Ты утверди́л еси́ си́лою Твое́ю мо́ре, Ты сте́рл еси́ главы́ змие́в в воде́, 14Ты сокруши́л еси́ главу́ зми́еву, дал еси́ того́ бра́шно лю́дем Ефио́пским. 15Ты расто́ргл еси́ исто́чники и пото́ки, Ты изсуши́л еси́ ре́ки Ифа́мския. 16Твой есть день, и Твоя́ есть нощь: Ты соверши́л еси́ зарю́ и со́лнце. 17Ты сотвори́л еси́ вся преде́лы земли́, жа́тву и ве́сну Ты созда́л еси́ я. 18Помяни́ сия́: враг поноси́ Го́сподеви, и лю́дие безу́мнии раздражи́ша и́мя Твое́. 19Не преда́ждь звере́м ду́шу, испове́дающуся Тебе́, душ убо́гих Твои́х не забу́ди до конца́. 20При́зри на заве́т Твой, я́ко испо́лнишася помраче́ннии земли́ домо́в беззако́ний. 21Да не возврати́тся смире́нный посра́млен, нищ и убо́г восхва́лита и́мя Твое́. 22Воста́ни, Бо́же, суди́ прю Твою́, помяни́ поноше́ние Твое́, е́же от безу́мнаго весь день. 23Не забу́ди гла́са моли́твенник Твои́х, горды́ня ненави́дящих Тя взы́де вы́ну [к Тебе́].

Псалом 78,
Аса́фу.

1Бо́же, приидо́ша язы́цы в достоя́ние Твое́, оскверни́ша хра́м святы́й Твой, 2положи́ша Иерусали́м я́ко ово́щное храни́лище, положи́ша тру́пия раб Твои́х бра́шно пти́цам небе́сным, пло́ти преподо́бных Твои́х звере́м земны́м. 3Пролия́ша кро́вь их я́ко во́ду о́крест Иерусали́ма, и не бе погреба́яй. 4Бы́хом поноше́ние сосе́дом на́шим, подражне́ние и поруга́ние су́щим о́крест нас. 5Доко́ле, Го́споди, прогне́ваешися до конца́? Разжже́тся я́ко огнь рве́ние Твое́? 6Проле́й гнев Твой на язы́ки не зна́ющия Тебе́, и на ца́рствия, я́же и́мене Твоего́ не призва́ша, 7я́ко поядо́ша Иа́кова, и ме́сто eго́ опустоши́ша. 8Не помяни́ на́ших беззако́ний пе́рвых: ско́ро да предваря́т ны щедро́ты Твоя́, Го́споди, я́ко обнища́хом зело́. 9Помози́ нам, Бо́же, Спаси́телю наш, сла́вы ра́ди и́мене Твоего́, Го́споди, изба́ви ны, и очи́сти грехи́ на́ша и́мене ра́ди Твоего́. 10Да не когда́ реку́т язы́цы: «где́ есть Бо́г их?» И да уве́стся во язы́цех пред очи́ма на́шима отмще́ние кро́ве раб Твои́х пролиты́я. 11Да вни́дет пред Тя воздыха́ние окова́нных, по вели́чию мы́шцы Твоея́ снабди́ сы́ны умерщвле́нных. 12Возда́ждь сосе́дом на́шим седмери́цею в не́дро их поноше́ние их, и́мже поноси́ша Тя, Го́споди. 13Мы же, лю́дие Твои́ и о́вцы па́жити Твоея́, испове́мыся Тебе́, Бо́же, во век, в род и род возвести́м хвалу́ Твою́.

Аллилу́ия, аллилу́ия, аллилу́ия, сла́ва Тебе́, Бо́же. (Трижды с тремя поклонами)

Посем, во глас 6:
Бог Госпо́дь и яви́ся нам: благослове́н Гряды́й во и́мя Госпо́дне.
Испове́дайтеся Го́сподеви, я́ко Бла́г, я́ко в век ми́лость Его́.
Записан
Елена 03
Ветеран
*****
Offline Offline

Сообщений: 18854


Боже, милостив буди мне грешной!


Email
« Ответ #44 : 04 Июля 2014, 14:54:50 »

И поем:
Бог Госпо́дь и яви́ся нам:/ благослове́н Гряды́й// во и́мя Госпо́дне.
Обыше́дше обыдо́ша мя, и и́менем Госпо́дним противля́хся им.

И поем:
Бог Госпо́дь и яви́ся нам:/ благослове́н Гряды́й// во и́мя Госпо́дне.
Не умру́, но жив бу́ду, и пове́м дела́ Госпо́дня.

И поем:
Бог Госпо́дь и яви́ся нам:/ благослове́н Гряды́й// во и́мя Госпо́дне.
Ка́мень, его́же небрего́ша зи́ждущии, сей бысть во главу́ у́гла: от Го́спода бысть сей, и есть ди́вен во очесе́х на́ших.

И поем:
Бог Госпо́дь и яви́ся нам:/ благослове́н Гряды́й// во и́мя Госпо́дне.

Тропари́, глас 6:
Поми́луй нас, Го́споди, поми́луй нас,/ вся́каго бо отве́та недоуме́юще,/ сию́ Ти моли́тву, я́ко Влады́це,// гре́шнии прино́сим: поми́луй нас.

Сла́ва Отцу́ и Сы́ну и Свято́му Ду́ху.

Го́споди, поми́луй нас,/ на Тя бо упова́хом,/ не прогне́вайся на ны́ зело́,/ ниже́ помяни́ беззако́ний на́ших,/ но при́зри и ны́не, я́ко благоутро́бен,/ и изба́ви ны от враг на́ших:/ Ты бо еси́ Бог наш,/ и мы лю́дие Твои́,/ вси дела́ руку́ Твое́ю,// и и́мя Твое́ призыва́ем.

И ны́не, и при́сно, и во ве́ки веко́в. Ами́нь.

Милосе́рдия две́ри отве́рзи нам,/ Благослове́нная Богоро́дице,/ наде́ющиися на Тя́, да не поги́бнем,/ но да изба́вимся Тобо́ю от бед:// Ты бо еси́ спасе́ние ро́да христиа́нскаго.

По сем поем канон.

Песнь 1

Ми́лостивый Го́споди, моли́твами святы́х Твои́х,// поми́луй Русь Святу́ю. (Дважды, с поклонами.)

Ма́ти Бо́жия,// спаси́ Русь Святу́ю. (Дважды, с поклонами.)

Сла́ва Отцу́ и Сы́ну и Свято́му Ду́ху.
И ны́не, и при́сно, и во ве́ки веко́в. Ами́нь.


Песнь 3

Ми́лостивый Го́споди, моли́твами святы́х Твои́х,// поми́луй Русь Святу́ю. (Дважды, с поклонами.)

Ма́ти Бо́жия,// спаси́ Русь Святу́ю. (Дважды, с поклонами.)

Сла́ва Отцу́ и Сы́ну и Свято́му Ду́ху.
И ны́не, и при́сно, и во ве́ки веко́в. Ами́нь.


Катавасия:
Моли́твами святы́х Твои́х, Ми́лостиве,/ изба́ви от бед и обстоя́ний Русь Святу́ю,/ я́ко мы усе́рдно к Тебе́ прибега́ем,// ми́лостивому Изба́вителю и всех Влады́це, Го́споду Иису́су. (Поклон.)

Спаси́ от бед и обстоя́ний Русь Святу́ю,/ Пресвята́я Богоро́дице Де́во,/ я́ко вси по Бо́зе к Тебе́ прибега́ем,// я́ко к неруши́мей стене́ и предста́тельству. (Поклон)

По сем читай сия моления:
На нело́жное сло́во Твое́: проси́те, и да́стся вам, упова́юще, к Тебе́, Го́споду Бо́гу на́шему, прибега́ем, про́сим по́мощи Твоея́, и́щем спасе́ния Твоего́, толце́м в две́ри милосе́рдия Твоего́. Да́руй нам бла́га Твоя́, О́тче Небе́сный, и не отри́ни проше́ния на́шего, его́же с во́плем кре́пким и стена́нием серде́чным дерза́ем произноси́ти Тебе́: пощади́, пощади́, Го́споди, Русь Святу́ю, и весь наро́д ея́ человеколю́бно и ско́ро поми́луй. (Поклон.)

Го́споди, поми́луй. (Трижды.)

Первозда́нных прароди́телей на́ших, за наруше́ние за́поведи Твоея́, ра́йского блаже́нства, Еде́мския красоты́ и сла́дости лиши́вшихся и о сем пред враты́ рая́ рыда́вших, обетова́нием о Спаси́теле уте́шивый: умилосе́рдися, Долготерпели́ве, и о многосогреши́вших наро́дех на́ших, досто́йно за мно́гия беззако́ния, за наруше́ния всех Твои́х за́поведей мно́гими скорбьми́ наказу́емых, уте́ши и нас наде́ждою ско́рою избавле́ния от всех бед, обыше́дших зе́млю на́шу: та́ко пощади́, пощади́, Го́споди, Оте́чество на́ше, Русь Святу́ю, и весь наро́д наш человеколю́бно и ско́ро поми́луй. (Поклон.)

Го́споди, поми́луй. (Трижды.)

При́зри ми́лостивым о́ком на лю́ди Руси́ Святы́я, и сотвори́ ю́ непреобори́му от ра́спри творя́щих, мо́лим Тя, Милосе́рдый Го́споди, услы́ши и поми́луй.

Го́споди, поми́луй. (Трижды.)

Просвети́, Го́споди, све́том Своего́ богоразу́мия мы́сли ожесточе́нием помраче́нных, ве́рных же Свои́х в стране́ Украинской и Росси́йской укрепи́ и невреди́мых соблюди́, мо́лим Тя, Всеси́льный Тво́рче, услы́ши и поми́луй.

Го́споди, поми́луй. (Трижды.)

Да́вый за́поведь Твою́ нам, е́же люби́ти Тебе́, Бо́га на́шего, и бли́жняго своего́: сотвори́, да не́нависти, вражды́, оби́ды, мздои́мства, кровопроли́тия и про́чая беззако́ния прекратя́тся, и́стинная же любо́вь да ца́рствует в лю́дех Руси́ Святы́я, мо́лим Ти ся, Спаси́телю наш, услы́ши и ми́лостивно поми́луй.

Го́споди, поми́луй. (Трижды.)

Ра́спри, раздо́ры, разделе́ния, вражду́ и зло́бу, междоусо́бия и во́йны всеконе́чно истреби́, Ми́лостиве Го́споди, тишину́ же наро́дом земли́ на́шея да́руй, и ми́ром вожделе́нным их огради́, Бо́же наш, услы́ши и поми́луй.

Го́споди, поми́луй. (Трижды.)

Пощади́ гра́ды и ве́си вою́емыя ра́ди младе́нцев, та́мо су́щих, и́же десни́цы своея́ и шу́йцы не позна́ша, и ра́ди ското́в безслове́сных, Ми́лостиве Го́споди, услы́ши и поми́луй.

Го́споди, поми́луй. (Трижды.)

Сохрани́ вся лю́ди Твоя́, су́щия среди́ у́жасов войны́, огради́ их А́нгелы Свои́ми, сохрани́ их от стра́ха нощна́го, от стрелы́ летя́щия во дни, от ве́щи во тьме преходя́щия, от ран, боле́зней, гла́да, разоре́ния и ины́х бед: Го́споди, услы́ши нас и поми́луй.

Го́споди, поми́луй. (Трижды.)

Уте́ши, Бла́же, скорбя́щия лю́ди земли́ на́шея, во́йнами разоря́емыя, услы́ши на́ше моле́ние о всех стра́ждущих от междоусо́бныя бра́ни, и ми́лостивно поми́луй.

Го́споди, поми́луй. (Трижды.)
Записан
Страниц: 1 2 [3] 4 5 Вверх Печать 

На главную ‹ Православный форум храма св. Василия Великого ‹ Наша Вера и духовная жизнь ‹ Совместная молитва ‹ Тема: Молитва по соглашению. (ТОЛЬКО МОЛИТВА!)
Перейти в:  


Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines