Храм святителя Василия Великого

На главную ‹ Православный форум храма св. Василия Великого ‹ Наша Вера и духовная жизнь ‹ Совместная молитва ‹ Тема: Молитва по соглашению. (ТОЛЬКО МОЛИТВА!)
Страниц: 1 ... 3 4 [5] Вниз Печать
Автор Тема: Молитва по соглашению. (ТОЛЬКО МОЛИТВА!)  (Прочитано 239704 раз)
НАДЕ*ДА
Ветеран
*****
Offline Offline

Сообщений: 4013



WWW
« Ответ #60 : 29 Апреля 2020, 21:18:25 »

СпасиБО всем за молитвы!
Катюша, можно убрать из списка имён Романа и Александра.
Записан

\"Буди, Господи, милость Твоя на нас...\"
ТатьянаЧ
Ветеран
*****
Offline Offline

Сообщений: 6216



« Ответ #61 : 27 Июня 2020, 17:14:05 »

Господи, Иисусе Христе, Сыне Божий, Ты бо рекл еси пречистыми усты Твоими: "Аминь глаголю вам, яко аще двое от вас совещаются на земли всякой вещи, ее же аще просите, будете иметь от Отца Моего, Иже на Небесех: где же два или трое собрались во имя Мое, ту есмь Аз посреде их". Непреложны словеса Твоя, Господи, милосердие Твое безприкладно и человеколюбию Твоему несть конца. Сего ради молим Тя: даруй нам, рабам Твоим,
имена Ты Господи веси, согласившимся просить Тя
:


пощадити нас от губительнаго поветрия на ны движимаго и избавити верныя люди Твоя от смерти душевныя и телесныя, недугующим исцеление и здравие подати.

исполне́ние на́шего проше́ния. Но оба́че не я́коже мы́ хоти́м, но я́коже Ты́.

Спаси, сохрани , помилуй и исцели болящих раб Твоих, даруй им здравие и благомощие души и тела, буди врач раб Твоих,


Олега, Александра, млд. Софии
Ольги
Сергия, Николая, Владимира
Георгия
Максима, Наталии
Галины, Валентина (м), Ольги
Евгения (м)
Валентины, Олега, Ольги, Татианы, Димитрия
Георгия
Елены
Людмилы
Татианы
Анатолия



воздвигни их от одра болезненна, огради от враг видимых и невидимых, защити силою Честнаго и Животворящего Твоего Креста,  призри милостью Своей и услыши нас грешных, уповаем на  Тя, Господи, и просим исполнения нашего прошения. Но обаче не якоже мы хотим, но якоже Ты. Да будет во веки воля Твоя. Аминь.

Молитва

Господи Боже наш, не вниди в суд с рабы Твоими,
и огради нас от губительнаго поветрия на ны движимаго. Пощади нас смиренных и недостойных рабов Твоих
в покаянии с теплою верою и сокрушением сердечным к Тебе
милосердному и благопременительному Богу нашему припадающих и на милость Твою уповающих.

Твое бо есть, еже миловати и спасати ны, Боже наш, и Тебе славу возсылаем, Отцу и Сыну и Святому Духу, ныне и присно и во веки веков. Аминь.


Молитва.

Господи,  Боже  наш!  Услышь  с  высоты  святаго  Твоего  Престола  нас  грешных  и  недостойных  рабов  Твоих,  благость  Твою  грехами  своими  прогневавших  и  милосердие  Твое  удаливших.  И   не  взыскивай  с  рабов  Твоих,  но  отврати  страшный  гнев  Твой,  справедливо  нас  постигший,  прекрати  пагубное  наказание,  удали  страшный  меч  Твой,  невидимо  и  безвременно  нас  поражающий,  и  пощади  несчастных  и  слабых  рабов  Твоих.  Ибо  Тебе  принадлежит  милость  и  спасение,  Боже  наш,  и  Тебе  славословие  приносим,  Отцу  и  Сыну  и  Святому  Духу,  ныне  и  присно  и  во  веки  веков.  Аминь.
« Последнее редактирование: 24 Декабря 2020, 11:07:02 от ТатьянаЧ » Записан

Отец Небесный, не оставь меня и укрепи меня, немощную.
ТатьянаЧ
Ветеран
*****
Offline Offline

Сообщений: 6216



« Ответ #62 : 15 Января 2021, 19:32:32 »

!
Записан

Отец Небесный, не оставь меня и укрепи меня, немощную.
Екатерина_$
Ветеран
*****
Offline Offline

Сообщений: 1839


« Ответ #63 : 09 Января 2022, 15:42:23 »

Господи, Иисусе Христе, Сыне Божий, Ты бо рекл еси пречистыми усты Твоими: "Аминь глаголю вам, яко аще двое от вас совещаются на земли всякой вещи, ее же аще просите, будете иметь от Отца Моего, Иже на Небесех: где же два или трое собрались во имя Мое, ту есмь Аз посреде их". Непреложны словеса Твоя, Господи, милосердие Твое безприкладно и человеколюбию Твоему несть конца. Сего ради молим Тя: даруй нам, рабам Твоим,
имена Ты Господи веси, согласившимся просить Тя
:


пощадити нас от губительнаго поветрия на ны движимаго и избавити верныя люди Твоя от смерти душевныя и телесныя, недугующим исцеление и здравие подати.

исполне́ние на́шего проше́ния. Но оба́че не я́коже мы́ хоти́м, но я́коже Ты́.

Спаси, сохрани , помилуй и исцели болящих раб Твоих, даруй им здравие и благомощие души и тела, буди врач раб Твоих,

Олега, млд. Софии
Николая, Анны
Георгия
Максима, Наталии, Тамары
Галины, Валентина (м), Ольги
Евгения (м)
Валентины, Олега, Ольги, Татианы, Димитрия
Марии
Татианы
Татьяны
Татьяны
Вячеслава
Виктора
Ларисы

воздвигни их от одра болезненна, огради от враг видимых и невидимых, защити силою Честнаго и Животворящего Твоего Креста,  призри милостью Своей и услыши нас грешных, уповаем на  Тя, Господи, и просим исполнения нашего прошения. Но обаче не якоже мы хотим, но якоже Ты. Да будет во веки воля Твоя. Аминь.

Молитва

Господи Боже наш, не вниди в суд с рабы Твоими,
и огради нас от губительнаго поветрия на ны движимаго. Пощади нас смиренных и недостойных рабов Твоих
в покаянии с теплою верою и сокрушением сердечным к Тебе
милосердному и благопременительному Богу нашему припадающих и на милость Твою уповающих.

Твое бо есть, еже миловати и спасати ны, Боже наш, и Тебе славу возсылаем, Отцу и Сыну и Святому Духу, ныне и присно и во веки веков. Аминь.


Молитва.

Господи,  Боже  наш!  Услышь  с  высоты  святаго  Твоего  Престола  нас  грешных  и  недостойных  рабов  Твоих,  благость  Твою  грехами  своими  прогневавших  и  милосердие  Твое  удаливших.  И   не  взыскивай  с  рабов  Твоих,  но  отврати  страшный  гнев  Твой,  справедливо  нас  постигший,  прекрати  пагубное  наказание,  удали  страшный  меч  Твой,  невидимо  и  безвременно  нас  поражающий,  и  пощади  несчастных  и  слабых  рабов  Твоих.  Ибо  Тебе  принадлежит  милость  и  спасение,  Боже  наш,  и  Тебе  славословие  приносим,  Отцу  и  Сыну  и  Святому  Духу,  ныне  и  присно  и  во  веки  веков.  Аминь.
« Последнее редактирование: 27 Февраля 2022, 18:51:35 от Екатерина_$ » Записан
Екатерина_$
Ветеран
*****
Offline Offline

Сообщений: 1839


« Ответ #64 : 14 Сентября 2022, 23:41:19 »

Господи, Иисусе Христе, Сыне Божий,
Ты бо рекл еси пречистыми усты Твоими: "Аминь глаголю вам, яко аще двое от вас совещаются на земли всякой вещи, ее же аще просите, будете иметь от Отца Моего, Иже на Небесех:
 где же два или трое собрались во из мя Мое, ту есмь Аз посреде их". Непреложны словеса Твоя, Господи, милосердие Твое безприкладно и человеколюбию Твоему несть конца.
 Сего ради молим Тя: даруй нам, рабам Твоим, имена Ты Господи веси, согласившимся просить Тя : Спаси, сохрани, помилуй и исцели болящих раб Твоих

Олега, млд. Софию, Тамару, Валерия, Любовь, Александра
Николая
Георгия
Илию, Максима, Наталию, Тамару
Галину, Валентина (м), Ольгу
Евгения (м)
Валентину, Олега, Ольгу, Татиану, Димитрия
Татиану

даруй им здравие и благомощие души и тела, буди врач болящих раб Твоих

воздвигни их от одра болезненна, огради от враг видимых и невидимых,
защити силою Честнаго и Животворящего Твоего Креста,
 призри милостью Своей и услыши нас грешных, уповаем на  Тя Господи, и просим исполнения нашего прошения.
Но обаче не якоже мы хотим, но якоже Ты. Да будет во веки воля Твоя. Аминь.
« Последнее редактирование: 17 Сентября 2022, 22:26:27 от Екатерина_$ » Записан
Екатерина_$
Ветеран
*****
Offline Offline

Сообщений: 1839


« Ответ #65 : 03 Августа 2023, 23:44:47 »

Господи, Иисусе Христе, Сыне Божий,
Ты бо рекл еси пречистыми усты Твоими: "Аминь глаголю вам, яко аще двое от вас совещаются на земли всякой вещи, ее же аще просите, будете иметь от Отца Моего, Иже на Небесех:
 где же два или трое собрались во имя Мое, ту есмь Аз посреде их". Непреложны словеса Твоя, Господи, милосердие Твое безприкладно и человеколюбию Твоему несть конца.
 Сего ради молим Тя: даруй нам, рабам Твоим, имена Ты Господи веси, согласившимся просить Тя:
Спаси, сохрани, помилуй и исцели болящих раб Твоих
Татьяну
Дарию, Илию, Максима, Тамару
Валентина (м), Ольгу
Марию, Вячеслава, Виктора

даруй им здравие и благомощие души и тела, буди врач болящих раб Твоих
Татьяны
Дарии, Илии, Максима, Тамары
Валентина (м), Ольги
Марии, Вячеслава, Виктора

воздвигни их от одра болезненна, огради от враг видимых и невидимых,
защити силою Честнаго и Животворящего Твоего Креста,
 призри милостью Своей и услыши нас грешных, уповаем на  Тя Господи, и просим исполнения нашего прошения.
Но обаче не якоже мы хотим, но якоже Ты. Да будет во веки воля Твоя. Аминь.

« Последнее редактирование: 26 Февраля 2024, 19:44:12 от Екатерина_$ » Записан
Страниц: 1 ... 3 4 [5] Вверх Печать 

На главную ‹ Православный форум храма св. Василия Великого ‹ Наша Вера и духовная жизнь ‹ Совместная молитва ‹ Тема: Молитва по соглашению. (ТОЛЬКО МОЛИТВА!)
Перейти в:  


Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines