Храм святителя Василия Великого

На главную ‹ Православный форум храма св. Василия Великого ‹ Наша Вера и духовная жизнь ‹ Совместная молитва ‹ Тема: Молитвы к акафистам ( только молитвы)
Страниц: 1 [2] 3 4 ... 10 Вниз Печать
Автор Тема: Молитвы к акафистам ( только молитвы)  (Прочитано 237295 раз)
Natalya K.
Ветеран
*****
Offline Offline

Сообщений: 8054


Услыши, Боже, моление мое,вонми молитве моей


Email
« Ответ #15 : 12 Февраля 2014, 13:03:30 »

К Акафисту святому мученику Трифону

Молитва святому мученику Трифону
  
О святый мучениче Христов Трифоне, скорый помощниче и всем к тебе прибегающим и молящимся пред святым твоим образом скоропослушный предстателю! Услыши ныне и на всякий час моление нас, недостойных рабов твоих,

прот. Андрея, Елену, Александру, Марию, млд. Василия, Ольгу, Леонида, Анастасию, Елену, Елену, Марину, Илью

прот.Андрея, прот.Николая, иерея Павла,  Анатолия, Галину, Максима, непр.Елену, Владимира, Александра, Алексея, непр.Наталью, Наталью, Андрея, Андрея

Епископа Антония, иерея Геннадия, Марию, Галину бол.Георгия, Алексия, Дарию, Лидию, Григория, Юлию, Татьяну

протоиерея Олега, иерея Владимира, бол.схимонахиню Нину, бол.Ларису, бол.Иннокентия, бол.Владимира, бол.Лидию, Наталию, Наталию

Татиану, Марину, бол.Анатолия, Алексия, Евгения (м)
Евгению, Павла, отр.Илию

Анатолия,Антония,Ирину,Александру(жен.),отр.Павла,Александру(жен.),Николая,Веру,Аллу,Фотинию,бол.Ольгу

иерея Максима, Надежду,  Романа, Александра, Владимира, Татиану, Наталию, отрок. Марию, отрок. Анну, млад.Софию,  млад.Андрея, Галину,  бол. Дмитрия

Протоиерея Сергия, бол.Олега, бол. Наталию,Георгия, Наталию со чадами, Александра, Евгению со чадами, Ярослава, Ирину со чадом, Ольгу, непр. Викторию,  

Ольгу, Димитрия,  Геннадия,  Ярослава, Иоанну, Ольгу, Олега,  Елену,  Ольгу, Анну, Надежду, Марину

иерея Димитрия, бол.Аллу, путеш.Марию, бол.Георгия, бол.Галину, Елену, млд Александра, бол.Светлану, бол. Иоанну (жен), Андрея, Ольгу

Наталию, Вячеслава, Светлану, Галину, Раису

Ксению, Игоря, Христину, Иоанна, Светлану, Павла

Сергия , Владимира, бол. отр. Николая, Людмилу, Анну, Клавдию, Татьяну

 иер. Максима,  Надежду, Елену,  Наталию, бол. Николая, Даниила,  Надежду.

почитающих святую память твою во всечестнем храме сем, и предстательствуй о нас  пред Господем на всяком месте. Ты бо, угодниче Христов, в великих чудесех возсиявый, источаяй  цельбы притекающим к тебе с верою и сущия в скорбех человеки заступаяй, сам обещался еси  прежде исхода твоего от жития сего тленнаго молитися за ны ко Господу и испросил еси у Него дар сей: аще кто в какой-либо нужде, печали и болезни душевней или телесней призывати начнет святое имя твое, той да избавлен будет от всякаго прилога злаго. И якоже ты иногда дщерь  цареву, в Риме граде от диавола мучиму, исцелил еси, сице и нас от лютых его козней сохрани во вся дни живота нашего, наипаче же в день последняго нашего издыхания предстательствуй о нас. Буди нам тогда помощник и скорый прогонитель лукавых духов, и к Царствию Небесному предводитель. И идеже ты ныне предстоиши с лики святых у Престола  Божия, моли Господа, да сподобит и нас причастники быти присносущнаго веселия и радости, да с тобою купно прославляем Отца и Сына и Святаго Утешителя Духа во веки. Аминь.

Молитва вторая

О святый мучениче Христов Трифоне, услыши ныне и на всякий час моление нас, раб Божиих и предстательствуй о нас пред Господем. Ты некогда дщерь цареву, во граде Риме от диавола мучиму, исцелил еси: сице и нас от лютых его козней сохрани во вся дни жития нашего, наипаче же в день последняго нашего издыхания предстательствуй о нас. Моли Господа, да сподобит и нас причастники быти присносущнаго веселия и радости, да с тобою купно удостоимся славити Отца и Сына и Святаго Утешителя Духа во веки веков.
« Последнее редактирование: 13 Февраля 2014, 17:06:04 от Natalya K. » Записан

Мы должны жить так, чтобы если все Евангелия будут утеряны, люди могли бы их прочесть по нашим лицам.
Митрополит Антоний Сурожский
Марина_
Ветеран
*****
Offline Offline

Сообщений: 4252


Non progredi est regredi


« Ответ #16 : 13 Февраля 2014, 16:23:06 »

 
Записан

«О трех предметах не спеши рассуждать: о Боге, пока не укрепишься в вере, о чужих грехах, пока не вспомнишь о своих, и о грядущем дне, пока не увидишь рассвета...»

Свт. Николай Сербский
Natalya K.
Ветеран
*****
Offline Offline

Сообщений: 8054


Услыши, Боже, моление мое,вонми молитве моей


Email
« Ответ #17 : 30 Апреля 2014, 19:17:19 »

К Акафисту святой старице Матроне Московской

Молитва первая святой Матроне Московской

О блаженная мати Матроно, услыши и приими ныне нас, грешных,

прот. Андрея, Елену, Александру, Марию, млд. Василия, Ольгу, Леонида, Анастасию, Елену, Елену, Марину, Илью

протоиерея Геннадия, иерея Владимира, схимонахиню Нину, Ларису, Иннокентия, Владимира, Иларию, Георгия, Екатерину, Наталию, Лидию, Наталию, Елену, Наталию, Николая,

Протоиерея Сергия, бол.Олега, бол. Наталию,Георгия, Наталию со чадами, Александра, непр. Евгению со чадами, Ярослава,Елену, Ирину со чадом, Ольгу, непр. Викторию,

Михаила, Аллу, Марию,бол. Георгия, бол. Надежду, Романа

бол. Галину,Светлану,Вячеслава,Наталию

молящихся тебе, навыкшая во всем житии твоем приимати и выслушивати всех страждущих и скорбящих, с верою и надеждою к твоему заступлению и помощи прибегающих, скорое поможение и чудесное исцеление всем подавающи; да не оскудеет и ныне милосердие твое к нам, недостойным, мятущимся в многосуетнем мире сем и нигдеже обретающим утешения и сострадания в скорбех душевных и помощи в болезнех телесных: исцели болезни наша, избави от искушений и мучительства диавола, страстно воюющаго, помози донести житейский свой Крест, снести вся тяготы жития и не потеряти в нем образ Божий, веру православную до конца дней наших сохранити, упование и надежду на Бога крепкую имети и нелицемерную любовь к ближним; помози нам по отшествии из жития сего достигнути Царствия Небеснаго со всеми угодившими Богу, прославляюще милосердие и благость Отца Небеснаго, в Троице славимаго, Отца и Сына и Святаго Духа, во веки веков. Аминь.

Молитва вторая святой Матроне Московской

О блаженная мати Матроно, душею на небеси пред Престолом Божиим предстоящи, телом же на земли почивающи, и данною ти свыше благодатию различныя чудеса источающи. Призри ныне милостивным твоим оком на ны, грешныя, в скорбех, болезнех и греховных искушениих дни своя иждивающия, утеши ны, отчаянныя, исцели недуги наши лютыя, от Бога нам по грехом нашим попущаемыя, избави нас от многих бед и обстояний, умоли Господа нашего Иисуса Христа простити нам вся наша согрешения, беззакония и грехопадения, имиже мы от юности нашея даже до настоящаго дне и часа согрешихом, да твоими молитвами получивше благодать и велию милость, прославим в Троице Единаго Бога, Отца, и Сына, и Святаго Духа, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Тропарь блаженной старице Матроне
Тропарь, глас 2
Моя Матронушка
Богом умудренную блаженную старицу Матрону, земли Тульския процветение и града Москвы преславное украшение, восхвалим днесь, вернии. Сия бо света дневнаго не познавши, светом Христовым просветися и даром прозрения и исцеления обогатися. Пресельница же и странница на земли бывши, ныне в чертозех небесных Престолу Божию предстоит и молится о душах наших.

Тропарь, глас 4
Земли Тульския прозябение, града Москвы ангелоподобная воительнице блаженная старице Матроно. От рождения в слепоте телесней до конца своих дней пребывшая. Но от Бога щедро духовное зрение приявшая, прозорливице и молитвеннице. Наипаче дар исцеления болезней стяжавшая. Помогай всем с верою к тебе притекающим и просящим в болезнех душевных и телесных, радосте наша.

Кондак, глас 7

К служению Христову от чрева матерня предызбранная, праведная Матроно, стезею скорбей и печалей шествующи, твердую веру и благочестие явивши, Богу угодила еси. Темже, почитающе память твою, молим тя: помози и нам в любви Божии пребывати, старице блаженная.

Величание


Величаем тя, святая праведная старице Матроно, и чтем святую память твою, ты бо молиши о нас Христа Бога нашего.


Источник: http://www.pravmir.ru/molitvy-svyatoj-matrone-moskovskoj/#ixzz30O2aK8iV
« Последнее редактирование: 02 Мая 2014, 10:19:24 от Natalya K. » Записан

Мы должны жить так, чтобы если все Евангелия будут утеряны, люди могли бы их прочесть по нашим лицам.
Митрополит Антоний Сурожский
Natalya K.
Ветеран
*****
Offline Offline

Сообщений: 8054


Услыши, Боже, моление мое,вонми молитве моей


Email
« Ответ #18 : 08 Июня 2014, 20:17:44 »

К Акафисту Пресвятой Богородице перед Ее иконой "Споручница грешных"

 Молитва первая

К кому возопию, Владычице, к кому прибегну в горести моей, аще не к Тебе, Царице Небесная? Кто плач мой и воздыхание мое приимет и молениям нашим

прот. Андрея, Елены, Александры, Марии, млд. Василия, Ольги, Леонида, Анастасии, Елены, Елены,Марины,Ильи

протоиерея Владимира, бол.Татианы, Марины, бол.Анатолия, Алексия, Евгения (м)

Сергия , Владимира, бол. отр. Николая, Людмилы, Анны, Клавдии, Татьяны

Анатолия,Антония,Ирины,Александры(жен.),отр.Павла,Александры(жен.),Николая,Веры,Аллы,Фотинии,бол.Ольги,Марфы

иерея Алексия, млд.Дарьи, млд.Петра, Ирины со чадами, Тамары, Владимира, Владимира

иерея Максима,  Надежды,  Романа, Александра, Владимира, Татианы, Наталии, отрок. Марии, отрок. Анны, млад.Софии,  млад.Андрея, Галины, Елены  бол. Дмитрия

Протоиерея Сергия, бол.Олега, бол. Наталии,Георгия, Наталии со чадами, Александра, непр. Евгении со чадами, Ярослава, Ирины со чадом, Ольги, непр. Виктории,

протоиерея Геннадия, иерея Владимира, схимонахини Нины, Ларисы, Иннокентия, Владимира, Наталии, Елены, Лидии, Елены, Наталии, Николая, Наталии, Иларии, Фотинии, Георгия.

 Екатерины, Павла, Павла, Инны,Михаила, Александра (м), Алевтины, Елены, Алексея, Александры (ж), Екатерины
  
Марины,Михаила,Владислава,Николая

бол. Татьяны, бол. Веры,  бол. Татьяны, Сергия, Александра, мл. Михаила, мл. Анны



 скоропослушливо внемлет, аще не Ты, Всеблагая Споручнице, всех наших радостей Радость? Услыши же и нынешния песнопения и моления, и о мне грешном Тебе приносимыя. И буди мне Мати и Покровительница и радости Твоея всем нам Подательница. Устрой жизнь мою, якоже хощеши и якоже веси. Вручаю бо себе Твоему покрову и промышлению, да радостно всегда пою Тебе со всеми: Радуйся, Благодатная; радуйся, Обрадованная. Радуйся, Преблагословенная; радуйся, Препрославленная во веки. Аминь.


Молитва вторая

Царице моя Преблагая, Надеждо моя Пресвятая, Споручнице грешных! Се, бедный грешник предстоит Тебе! Не остави мене, всеми оставленнаго, не забуди мене, всеми забытаго, даждь ми радость, неведущему радования. О, тяжки мои беды и скорби! О, безмерны мои грехопадения! Яко тьма нощная — житие мое. И несть в сынех человеческих ни единаго сильнаго ми помощи. Ты — Единая моя Надежда. Ты — Единый мой Покров, Прибежище и Утверждение. Дерзновенно простираю к Тебе немощныя мои руце и молю: умилосердися о мне, Всеблагая, пощади искупленнаго Кровию Сына Твоего, утоли болезни многовоздыхающия души моея, укроти ярость ненавидящих и обидящих мя, возстави силы моя увядающия, обнови, яко у орляте, юность мою, не попусти ослабнути в делании заповедей Божиих. Огнем небесным коснися смущенныя души моея и исполни ю веры непостыдныя, любве нелицемерныя и надежды известныя. Да всегда пою и славлю Тебе, Преблагословенную мира Заступницу, Покров наш и Споручницу всех нас грешных, и поклоняюся Сыну Твоему и Спасу нашему, Господу Иисусу Христу, со Безначальным Его Отцем и Жизнеподательным Духом Святым во веки веков. Аминь.

Тропарь, глас 4-й

Умолкает ныне всякое уныние, и страх отчаяния исчезает, грешницы в скорби сердца обретают утешение, и небесною любовию озаряются светло: днесь бо Матерь Божия простирает нам спасающую руку, и от Пречистаго образа Своего вещает, глаголя: Аз Споручница грешных к Моему Сыну, Сей дал Мне за них руце слышати Мя выну. Темже людие обремененнии грехи многими, припадите подножию Ея иконы, со слезами вопиюще: Заступнице мира, грешным Споручнице, умоли Матерними молитвами Избавителя всех, да Божественным всепрощением покрыет грехи наша, и светлыя двери райския отверзет нам, Ты бо еси предстательство и спасение рода христианскаго.
« Последнее редактирование: 09 Июня 2014, 21:34:16 от Natalya K. » Записан

Мы должны жить так, чтобы если все Евангелия будут утеряны, люди могли бы их прочесть по нашим лицам.
Митрополит Антоний Сурожский
Natalya K.
Ветеран
*****
Offline Offline

Сообщений: 8054


Услыши, Боже, моление мое,вонми молитве моей


Email
« Ответ #19 : 08 Июня 2014, 20:21:00 »

К Акафисту святителю Луке, исповеднику, Архиепископу Крымскому

Тропарь, глас 1:

Возвестителю пути спасительнаго, исповедниче и архипастерю Крымския земли, истинный хранителю отеческих преданий, столпе непоколебимый, православия наставниче, врачу богомудрый святителю Луко, Христа Спаса непрестанно моли, веру непоколебиму православным даровати и спасение и велию милость.


Кондак, глас 1:


Якоже звезда всесветлая, добродетельми сияющи, был еси святителю, душу же равноангельну сотворил, сего ради святительства саном почется, во изгнании от безбожных много пострадал и пепоколебим верою пребыв, врачебною мудростию многия исцелил еси. Темже ныне честное тело твое от земных недр обретенное дивно Господь прослави, да вси вернии вопием ти: Радуйся, отче святителю Луко, земли Крымския похвало и утверждение.


Молитва

О всеблаженный исповедниче, святителю отче наш Луко, великий угодниче Христов! Со умилением приклоньше колена сердец наших, и припадая к раце честных и многоцелебных мощей твоих, якоже чадо отца молим тя всеусердно: услыши нас грешных

прот. Андрея, Елену, Александру, Марию, млд. Василия, Ольгу, Леонида, Анастасию, Елену, Елену,Марину,Илью

протоиерея Владимира, бол.Татиану, Марину, бол.Анатолия, Алексия, Евгения (м)

Сергий , Владимир, бол. отр. Николай, Людмилу, Анну, Клавдию, Татьяну

Анатолия,Антония,Ирину,Александру(жен.),отр.Павла,Александру(жен.),Николая,Веру,Аллу,Фотинию,бол.Ольгу,Марфу

иерей Алексия, млд.Дарью, млд.Петра, Ирину со чадами, Тамару, Владимира, Владимира

иерея Максима,  Надежду,  Романа, Александра, Владимира, Татиану, Наталию, отрок. Марию, отрок. Анну, млад.Софию,  млад.Андрея, Галину, Елену.  бол. Дмитрия

Протоиерея Сергия, бол.Олега, бол. Наталию,Георгия, Наталию со чадами, Александра, непр. Евгению со чадами, Ярослава, Ирину со чадом, Ольгу, непр. Викторию,
 
протоиерея Геннадия, иерея Владимира, схимонахиню Нину, Ларису, Иннокентия, Владимира, Наталию, Елену, Лидию, Елену, Наталию, Николая, Наталию, Иларию, Фотинию, Георгия.

прот. Бориса, прот.Михаила, иерея Владимира, Екатерину, Павла, Павла, Инну, Алевтину,Марию, Елену, Серафиму, Екатерину, Ирину

Марину,Михаила,Владислава,Николая

бол. Татьяну, бол. Веру,  бол. Татьяну, Сергия, Александра, мл. Михаила, мл. Анну

 и принеси молитву нашу к милостивому и человеколюбцу Богу, Емуже ты ныне в радости святых и с лики ангел предстоиши. Веруем бо, яко ты любиши ны тою же любовию еюже вся ближния возлюбил еси, пребывая на земли. Испроси у Христа Бога нашего да утвердит во святей своей Православней Церкви дух правыя веры и благочестия: пастырям ея да даст святую ревность и попечение о спасении вверенных им людей: право верующия соблюдати, слабыя и немощныя в вере укрепляти, неведущия наставляти, противная обличати. Всем нам подай дар коемуждо благопотребен, и вся яже к жизни временней и к вечному спасению полезная. Градов наших утверждение, земли плодоносие, от глада и пагубы избавление. Скopбящим утешение, недугующим исцеление, заблудшим на путь истины возвращение, родителем благословение, чадом в страсе Господнем воспитание и научение, сирым и убогим помощь и заступление. Подаждь нам всем твое архипастырское и святое благословение, да тобою осеняеми избавимся от козней лукаваго и избегнем всякия вражды и нестроений, ересей и расколов. Даруй нам богоугодно прейти поприще временной жизни, настави нас на путь ведущий в селения праведных, избави нас воздушных мытарств и моли о нас всесильнаго Бога, да в вечней жизни с тобою непрестанно славим Отца и Сына и Святаго Духа, Емуже подобает всякая слава, честь и держава во веки веков. Аминь
« Последнее редактирование: 09 Июня 2014, 21:36:27 от Natalya K. » Записан

Мы должны жить так, чтобы если все Евангелия будут утеряны, люди могли бы их прочесть по нашим лицам.
Митрополит Антоний Сурожский
Natalya K.
Ветеран
*****
Offline Offline

Сообщений: 8054


Услыши, Боже, моление мое,вонми молитве моей


Email
« Ответ #20 : 12 Июня 2014, 19:46:09 »

К Акафисту святому праведному отцу Иоанну Кронштадскому

Молитвы святому праведному отцу Иоанну Кронштадтскому

Молитва первая

О великий угодниче Христов, святый праведный отче Иоанне Кронштадтский, пастырю дивный, скорый помощниче и милостивый предстателю! Вознося славословие Триединому Богу, ты молитвенно взывал: Имя Тебе – любовь: не отвергни меня, заблуждающагося. Имя Тебе – Сила: укрепи меня, изнемогающего и падающаго. Имя Тебе – Свет: просвети душу мою, омраченную житейскими страстями. Имя Тебе – Мир: умири мятущуюся душу мою. Ныне благодарная твоему предстательству всероссийская паства молится тебе: Христоименитый и праведный угодниче Божий! Любовию твоею озари нас, грешных и немощных,

прот. Андрея, Елену, Александру, Марию, млд. Василия, Ольгу, Леонида, Анастасию, Елену, Елену,Марину,Илью

Анатолия,Антония,Ирину,Александру(жен.),отр.Павла,Александру(жен.),Николая,Веру,Аллу,Фотинию,бол.Ольгу,Марфу

Протоиерей Сергия, бол.Олега, бол. Наталию,Георгия, Наталию со чадами, Александра, непр. Евгению со чадами, Ярослава, Ирину со чадом, Ольгу, непр. Викторию,

Марину, Михаила, Владислава, Николая

протоиерея Владимира, бол.Татиану, Марину, бол.Анатолия, Алексия, Евгения (м)

Сергия , Владимира, бол. отр. Николая, Людмилу, Анну, Клавдию, Татьяну

протоиерея Геннадия, иерея Владимира, схимонахиню Нину, Ларису, Иннокентия, Владимира, Наталию, Елену, Лидию, Наталию, Иларию, Наталию, Екатерину

прот. Бориса, прот. Михаила, иерея Владимира, Павла, Павла, Инну,Михаила, Александра (м), Алевтину, Елену, Алексея, Александру (ж), Ларису, Ирину, Екатерину

иерея Максима,  Надежду,  путеш.Романа, Александра, Владимира, Татиану, Наталию, отрок. Марию, отрок. Анну, млад.Софию,  млад. Андрея, Галину, Елену  бол. Дмитрия

сподоби нас принести достойные плоды покаяния и неосужденно причащатися Христовых Таин. Силою твоею веру в нас укрепи, в молитве поддержи, недуги и болезни исцели, от напастей, врагов, видимых и невидимых, избави. Светом лика твоего служителей и предстоятелей Алтаря Христова на святые подвиги пастырского делания подвигни, младенцем воспитание даруй, юное настави, старость поддержи, святыни храмов и святые обители озари! Умири, чудотворче и провидче преизряднейший, народы страны нашея, благодатию и даром Святаго Духа избави от междуусобныя брани, расточенная собери, прельщенныя обрати и совокупи Святей Соборней и Апостольской Церкви. Милостию твоею супружества в мире и единомыслии соблюди, монашествующим в делах благих преуспеяние и благословение даруй, малодушныя утеши, страждущих от духов нечистых свободи, в нуждах и обстояниих сущих помилуй и нас на путь спасения настави. Во Христе живый, отче наш Иоанне, приведи нас к Невечернему Свету жизни вечныя, да сподобимся с тобою вечнаго блаженства, хваляще и превозносяще Бога во веки веков.  Аминь.

Молитва вторая

О великий чудотворче и предивный угодниче Божий, богоносне отче Иоанне! Призри на нас и внемли благосердно молению нашему, яко великих дарований сподоби тя Господь, да ходатаем и присным молитвенником за нас будеши. Се бо страстьми греховными обуреваеми и злобою снедаеми, заповеди Божия пренебрегохом, покаяния сердечнаго и слез воздыхания не принесохом, сего ради многим скорбем и печалем достойни явихомся. Ты же, отче праведный, велие дерзновение ко Господу и сострадание к ближним своим имея, умоли Всещедраго Владыку мира, да пробавит милость Свою на нас и потерпит неправдам нашим, не погубит нас грех ради наших, но время на покаяние милостивно нам дарует. О святче Божий, помози нам веру православную непорчно соблюсти и заповеди Божии благочестно сохранити, да не обладает нами всякое беззаконие, ниже посрамится Правда Божия в неправдах наших, но да сподобимся достигнути кончины христианския, безболезненныя, непостыдныя, мирныя и Тайн Божиих причастныя. Еще молим тя, отче праведне, о еже Церкви нашей Святей до скончания века утвержденней быти, Отечеству же нашему мир и пребывание испроси и от всех зол сохрани, да тако народи наши, Богом храними, в единомыслии веры и во всяком благочестии и чистоте, в лепоте духовнаго братства, трезвении и согласии свидетельствуют: яко с нами Бог! В Нем же живем и движемся, и есмы, и прибудем во веки. Аминь.
« Последнее редактирование: 13 Июня 2014, 07:36:55 от Natalya K. » Записан

Мы должны жить так, чтобы если все Евангелия будут утеряны, люди могли бы их прочесть по нашим лицам.
Митрополит Антоний Сурожский
Natalya K.
Ветеран
*****
Offline Offline

Сообщений: 8054


Услыши, Боже, моление мое,вонми молитве моей


Email
« Ответ #21 : 22 Июня 2014, 20:03:11 »

К Акафисту Пресвятой Богородице пред иконой Ея "Достойно есть"


МОЛИТВА

     О Пресвятая и Премилостивая Владычице Богородице! Припадая ко святей иконе Твоей, смиренно молимся Тебе, вонми гласу моления нашего,

прот. Андрея, Елены, Александры, Марии, млд. Василия, Ольги, Леонида, Анастасии, Елены, Елены,Марины,Ильи

протоиерея Владимира, бол.Татианы, Марины, бол.Анатолия, Алексия, Евгения (м)

Анатолия,Антония,Ирины,Александры(жен.),отр.Павла,Александры(жен.),Николая,Веры,Аллы,Фотинии,бол.Ольги,Марфы

Протоиерея Сергия, бол.Олега, бол. Наталии,Георгия, Наталии со чадами, Александра, непр. Евгении со чадами, Ярослава, Ирины со чадом, Ольги,  Виктории,

иерея Максима,  Надежды,  Романа, Александра, Владимира, Татианы, Наталии, отрок. Марии, отрок. Анны, млад.Софии,  млад.Андрея, Галины, Елены,  бол. Дмитрия

Марину, Михаила, Владислава, Николая

бол. Татьяну, бол. Веру,  бол. Татьяну, Сергия, Александра, мл. Михаила, мл. Анну, бол. Маргариту

прот. Бориса, прот. Михаила, иерея Владимира,  Павла, Павла, Инну, Михаила, Александра (м), Алевтину, Елену, Алексея, Александру (ж), Ларису, Галину, Екатерину

протоиерея Геннадия, иерея Максим, схимонахиню Нину, Ларису, Иннокентия, Владимира, Наталию, Елену, Лидию, Наталию, Иларию, Наталию, Елену, Людмилу


 виждь скорби, виждь беды наша и, яко любвеобильная Мати, потщися на помощь нам безпомощным, умоли Сына Твоего и Бога нашего: да не погубит нас за беззакония наша, но явит нам человеколюбно Свою милость. Испроси нам, Владычице, у благости Его телесное здравие и душевное спасение, и мирное житие, земли плодоносие, воздуха благорастворение, и благословение свыше на вся благая дела и начинания наша. И якоже древле призрела еси милостиво на смиренное славословие послушника афонскаго, воспевавшаго Тя пред пречистою иконою Твоею и послала еси к нему Ангела научити его пети песнь небесную, еюже славословят Тя Ангели; тако и ныне приими наше усердное молитвословие, Тебе приносимое. О Царице Всепетая! Простри ко Господу богоносныя Твоя руце, имиже Богомладенца Иисуса Христа носила еси, и умоли Его избавити нас от всякаго зла. Яви, Владычице, Твою милость к нам: болящия исцели, скорбящия утеши, бедствующим помози и сподоби нас благочестно житие сие земное совершити, христианскую непостыдную кончину получити и Небесное Царствие наследити матерним ходатайством Твоим к Рождшемуся от Тебе Христу Богу нашему. Емуже со Безначальным Его Отцем и Пресвятым Духом подобает всякая слава, честь и поклонение, ныне и присно, и во веки веков. Аминь.

Тропарь Пресвятой Богородице перед Ея иконой, именуемой «Достойно есть» («Милующая»)
Тропарь, глас 4:
      Притецем, верни, со дерзновением к Милующей Царице Богородице и умиленно воззовем к Ней: низпосли на ны милости Твоя богатыя: град сей избави от всякаго обстояния, мир даруй мирови и спасение душам нашим.

Ин тропарь, глас 4:
      Отцев все Афонское множество, соберитеся, верно празднующе, днесь радующеся и светло восклицающе вси в веселии: Божия бо Мати ныне от ангела преславно воспевается. Темже яко Богородицу присно Сию славим.

Кондак, глас 4:
      Празднует днесь весь Афон, яко песнь прият от ангела чудно Тебе, Чистей Богоматери, Юже вся тварь чтит, славящи.

Ин кондак, глас 8:
      Архангельский глас вопием Ти, Всецарице: достойно есть, яко воистинну, блажити Тя, Богородицу, Присноблаженную и Пренепорочную и Матерь Бога нашего.

Величание
      Достойно есть величати Тя, Богородице, Честнейшую Херувим и Славнейшую без сравнения Серафим.
« Последнее редактирование: 23 Июня 2014, 12:56:50 от Natalya K. » Записан

Мы должны жить так, чтобы если все Евангелия будут утеряны, люди могли бы их прочесть по нашим лицам.
Митрополит Антоний Сурожский
Natalya K.
Ветеран
*****
Offline Offline

Сообщений: 8054


Услыши, Боже, моление мое,вонми молитве моей


Email
« Ответ #22 : 06 Сентября 2014, 19:36:14 »

К Акафисту Пресвятой Богородице пред Ее иконой Владимирская

Тропарь Божией Матери пред иконой Ее Владимирской
глас 4
Днесь светло красуется славнейший град Москва,/ яко зарю солнечную, восприемши, Владычице,/ чудотворную Твою икону,/ к нейже ныне мы притекающе и молящеся Тебе, взываем сице:/ о пречудная Владычице Богородице!/ Молися из Тебе воплощенному Христу Богу нашему,/ да избавит град сей и вся грады и страны христианския/ невредимы от всех навет вражиих// и спасет души наша, яко Милосерд.


Кондак Божией Матери пред иконой Ее Владимирской

глас 8
Взбранной Воеводе победительная,/ яко избавльшеся от злых/ пришествием Твоего честнаго образа, Владычице Богородице,/ светло сотворяем празднество сретения Твоего и обычно зовем Ти:// радуйся, Невесто Неневестная

Молитва

О, Всемилостивая Госпоже Богородице, Небесная Царице, Всемощная Заступнице, непостыдное наше Упование!
Благодарим Тя о всех благодеяниих, российским людем от Тебе бывших, от древле и до днесь от чудотворныя иконы Твоея тленных. И ныне, Преблагая Владычице, призри на ны грешныя и недостойныя рабы Твоя,

прот. Андрея, Елену, Александру, Марию, млд. Василия, Ольгу, Леонида, Анастасию, Елену, Елену, Марину, Илью

Наталию, Вячеслава, бол. Светлану, Раису, Екатерину, Ксению

Елену,Людмилу,Марину,Аллу,болящего Юлия

путеш.Марию, бол.Георгия, Аллу

Протоиерея Сергия, бол.Олега,  Наталию,Георгия, Наталию со чадами, Александра, непр. Евгению со чадами, Ярослава, Ирину со чадом, Ольгу, Викторию,

игумена Варсонофия, протоиерея Геннадия, иерея Владимира, схимонахиню Нину, Ларису, Иннокентия, Владимира, Наталию, Елену, Лидию, Наталию, Иларию, Анатолия, Георгия, Екатерину.

Сергия , Владимира, бол. отр. Николая, Людмилу, Анну, Клавдию, Татьяну

Марину, Михаила, Владислава, Николая

протоиерея Виктора,бол. Татьяну, бол. Веру,  бол. Татьяну, Сергия, Александра, мл. Михаила, мл. Анну, Павла, бол. Маргариту

 яви нам милость Твою и моли Сына Твоего, Христа Бога нашего, о еже избавитися нам от всякого зла и сохранится всякому граду и веси, и всей стране нашей от глада, губительства, труса, потопа, огня, меча, нашествия иноплеменных и междоусобныя брани. Испроси православным Христианом благоденствие и мирное житие, здравие, долгоденствие, во всем благое поспешение и спасение Сохрани и умудри пастырей Церкви, еже достойно пасти стадо Христово и право правити слово истины; укрепи Христолюбивое всероссийское воинство, подаждь дух совета и разума военачальником, градоначальником и всем, иже во власти суть; низпосли святое Твое благословение и всем православным Христианом, поклоняющимся Ти и молящимся пред цельбоносною Твоею иконою. Буди нам Заступница и Ходатаица пред Престолом Всевышнего, идеже предстоиши. К кому убо прибегнем, аще не к Тебе, Владычице? Кому принесем слезы и воздыхания, аще не к Тебе, Пресвятая Богородице? Не имамы бо иныя помощи, не имамы иныя надежды, разве Тебе, Небесная Царице. Под Твой покров притекаем, молитвами Твоими низпосли нам мир, здравие, земли плодоносив, воздуха благо растворение, избави ны от всяких бед и скорбен, от всяких недугов и болезней, от внезапные смерти и от всех озлоблений врагов видимых и невидимых.
Вразуми и научи ны, о, Всемилостивая Заступнице, како безгрешно прейти путь земного сего жития; Ты всей немощи наша, веси и согрешения наша, но и веру веси, и упование видиши; даруй же нам исправление греховных жизни и умягчи злая сердца наша.
Укрепи в нас правую веру, вложи в сердца наша дух, страха Божия, дух благочестия, дух смирения, терпения и любве, в добрых делах преуспеяние; избави же ны от искушений, от пагубных душевредных учений, от неверия, развращения и погибели вечныя. Тебе убо просим, Пречистая Владычице, и припадающе пред святою Твоею иконою, молимся, умилосердися на ны и помилуй ны, в страшный день же суда ходатайством и заступленном Твоим сподоби ны стати одесную Сына Твоего, Христа Бога нашего, Ему же подобает всякая слава, честь и поклонение, со Безначальным Его Отцем, и Пресвятым и Благим и Единосущным Его Духом, ныне и присно и во веки веков. Аминь.
« Последнее редактирование: 07 Сентября 2014, 15:39:38 от Natalya K. » Записан

Мы должны жить так, чтобы если все Евангелия будут утеряны, люди могли бы их прочесть по нашим лицам.
Митрополит Антоний Сурожский
Natalya K.
Ветеран
*****
Offline Offline

Сообщений: 8054


Услыши, Боже, моление мое,вонми молитве моей


Email
« Ответ #23 : 14 Сентября 2014, 19:14:20 »

К Акафисту Пресвятой Богородице перед Её иконой "НЕОПАЛИМАЯ КУПИНА"

Молитвы к Пресвятой Богородице перед Ея иконой, именуемой «Неопалимая Купина»

Молитва первая

Царице Небесная, Владычице наша, Госпоже Вселенныя, Пресвятая Бого­родице, нескверная, неблазная, не­тленная, пречистая, чистая Приснодево, Марие Богоневесто, Мати Творца твари, Господа славы и Владыки вся­ческих! Тобою Царь царствующих и Господь господствующих прииде и на земли нам явися. Ты убо Божие мило­сердие воплощенное. Ты Мати Света и Живота сущи, якоже некогда во чре­ве Твоем носила еси Его и на объятиих Твоих имела еси Младенца Слово Превечное, Бога, тако и всегда Того с Собою имаши. Сего ради мы

прот. Андрей, Елена, Александр, Мария, млд. Василий, Ольга, Леонид, Анастасия, Елена, Елена, Марина, Илья

Сергий , Владимир, бол. отр. Николай, Людмила, Анна, Клавдия, Татьяна

Протоиерей Сергий, бол.Олег,  Наталия,Георгий, Наталия со чадами, Александр, непр. Евгения со чадами, Ярослав,Елена, Ирина со чадом, Ольга, Виктория,

Марина, Михаил, Владислав, Николай

бол.Георгий, бол. София, бол. Татиана, бол. Владимир, бол. Вера

Ирина, бол. Раиса, Анастасия

по Бозе к Тебе при­бегаем, яко к нерушимей стене и пред-стательству: призри благосердием, всепетая Богородице, на лютое озло­бление наше и исцели душ и телес наших болезни: отжени от нас всякаго врага и супостата, избави от глада, мора, от язвы, от вод многих и воздухов тлетворных, и от смерти внезапныя; и якоже три отроки в пещи вавилонстей, сохрани и соблюди нас, да якоже древле людем Божиим, тако будут вся благая нам чтущим Тя; врази же и вси ненавидящии нас да по­стыдятся и посрамятся, и уразумеют вси, яко с Тобою Господь, о Влады­чице, и Тобою с нами Бог. Во дни осени нас сению благодати Твоея, во тьме же нощней просвети светом свыше, всем полезная устрояющи: преложи горесть нашу во сла­дость и слезы утри согрешивших и бедствующих раб Твоих, исполняющи коегождо прошения вся во бла­го; вся бо можеши, елика хощеши Ты, Мати Слова и Живота. Тебе Отец венча Дщерь, Сын Матерь Деву, Дух Святый Невесту, да царствуеши яко царица, предстоящи одесную Святыя Троицы, и милуеши нас якоже хощеши, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Молитва вторая

О, Пресвятая и Преблагословенная Мати Сладчайшаго Госпо­да нашего Иисуса Христа! Припадаем и поклоняемся Тебе пред святою и пречестною иконою Твоею, еюже дивны и преславны чудеса содеваеши, от огненнаго запаления и молниеноснаго гро­ме жилища наша спасавши, недужныя исцеляеши и всякое бла­гое прошение наше во благо исполняеши. Смиренно молим Тя, всесильная рода нашего За­ступнице, сподоби ны немощныя и грешныя Твоего Матерняго участия и благопопечения. Спаси и сохрани, Владычице, под кро­вом милости Твоея Церковь Свя­тую, обитель сию, всю страну нашу православную, и вся ны припадающия к Тебе с верою и любовию, и умиленно просящия со слезами Твоего заступления. Ей, Госпоже Всемилостивая, умилосердися на нас, обуревае­мых грехами многими и не иму­щих дерзновения ко Христу Гос­поду, просити Его о помиловании и прощении, но Тебе предлагаем к Нему на умоление Матерь Его по плоти: Ты же, Всеблагая, простри к Нему Богоприимнии руце Твои и предстательствуй за нас пред Благостию Его, прося­ще нам прощения прегрешений наших, благочестнаго мирнаго жития, благия христианския кон­чины, и добраго ответа на страшнем Суде Его. В час же грознаго посещения Божия, егда огнем возгорятся домы наша, или молниеносным громом устрашаеми будем, яви нам милостивное Твое заступление и де­ржавное вспоможение: да спасаеми всесильными Твоими ко Господу молитвами временнаго наказания Божия зде избегнем и вечное блаженство райское тамо унаследуем: и со всеми святыми воспоем Пречестное и Велико­лепное Имя поклоняемые Троицы, Отца и Сына и Святаго Духа, и Твое велие к нам мило­сердие, во веки веков. Аминь.

Молитва третья

О, Пресвятая Дево, Мати Господа Вышняго, Заступнице и Покровитель­нице всех, к Тебе прибегающих! При­зри с высоты святыя Своея на мя грешнаго, припадающаго к чудотвор­ному лику Твоему: услыши мою смиренную молитву и принеси ю пред возлюбленнаго Сына Твоего, Господа нашего Иисуса Христа: умоли Его, да просветит мрачную мою душу светом Божественныя благодати Своея, да из­бавит мя от всякия нужды, скорби и болезни, да ниспослет мне тихое и мир­ное житие, здравие телесное и душев­ное, да успокоит страждущее сердце мое и исцелит раны его, да вразумит мя на добрыя дела, очистит ум мой от помышлений суетных, наставит мя ко исполнению заповедей Своих, изба­вит от вечныя муки и не лишит Свое­го Небеснаго Царствия. О, Пресвятая Богородице, Ты— «всех скорбящих Радосте», услыши и мя скорбнаго. Ты,— именуемая— «Утоление печа­ли», утоли и мою печаль. Ты — «Ку­пина неопалимая», сохрани мир и всех нас от вредоносных, огненных стрел врага. Ты— «Взыскание погибших», не попусти и мне погибнуть в бездне грехов моих. На Тя по Бозе вся моя надежда и упование! Буди мне Покро­вительницею в жизни временной и вечной и Ходатаицею пред возлюб­ленным Сыном Твоим, Господом на­шим, Иисусом Христом. Научи мя служити Ему с верою и любовию и благоговейно чтити Тебе, Пресвя­тая Мати Божия, Преблагословенная Марие! Твоим святым молитвам вручаю себе до скончания дней моих. Аминь.

Молитва четвертая

О, Пресвятая Дево Мати Господа, Царице Небесе и земли! Вонми мно­гоболезненному воздыханию души нашея, призри с высоты святыя Твоея на нас, с верою и любовию поклоня­ющихся пречистому образу Твоему. Се бо грехми погружаемии и скорбями обуреваемии, взирая на Твой об­раз, яко живей Ти сущей с нами, приносим смиренныя моления наша. Не имамы бо ни иныя помощи, ни инаго предстательства, ни утешения, токмо Тебе, о, Мати всех скорбящих и обремененных. Помози нам немощ­ным, утоли скорбь нашу, настави на путь правый нас, заблуждающих, ув­рачуй и спаси безнадежных, даруй нам прочее время живота нашего в мире и тишине проводити, подаждь христианскую кончину, и на страшнем суде Сына Твоего явися нам милосер­дия заступница, да всегда поем, вели­чаем и славим Тя, яко благую За­ступницу рода христианского, со все­ми угодившими Богу. Аминь. О, Мати Божия Неопалимая Купи­на, заступи мя от людской напасти, от панской карности, от неугасимого ог­ня, от наглой смерти, от вечной муки и скрой ризой Своей Небесной мя. Аминь.
« Последнее редактирование: 16 Сентября 2014, 15:51:46 от Natalya K. » Записан

Мы должны жить так, чтобы если все Евангелия будут утеряны, люди могли бы их прочесть по нашим лицам.
Митрополит Антоний Сурожский
Natalya K.
Ветеран
*****
Offline Offline

Сообщений: 8054


Услыши, Боже, моление мое,вонми молитве моей


Email
« Ответ #24 : 03 Ноября 2014, 22:30:30 »

К Акафисту Пресвятой Богородице перед Её иконой "Всех скорбящих Радость"

Молитва:

О, Пресвятая Владычице Богородице, Преблагословенная Мати Христа Бога Спасителя нашего, всех скорбящих Радосте, больных посещение, немощных покрове и заступнице, вдовиц и сирых покровительнице, матерей печальных всенадежная утешительнице, младенцев немощных крепосте, и всем беспомощным всегда готовая помоще и верное прибежище! Тебе, о, Всемилостивая, дадеся от Всевышняго благодать во еже всех заступати и избавляти от скорби и болезней, зане Сама лютыя скорби и болезни претерпела еси, взирающи на вольное страдание Сына Твоего возлюбленнаго и Того на кресте распинаема зрящи, егда оружие Симеоном предреченное сердце Твое пройде. Темже убо, о Мати чадолюбивая, вонми гласу моления нашего,

прот. Андрея, Елены, Александры, Марии, млд. Василия, Ольги, Леонида, Анастасии, Елены, Елены, Марины, Ильи

Анатолия,Антония,Ирины,Александры(жен.),отр.Павла,Александры(жен.),Николая,Веры,Аллы,Фотинии,бол.Ольги,Марфы,млад.Константина

Марины, бол.Анатолия, бол.Татианы,Алексия, Евгения (м), бол.Мелитины, бол.Галины, бол.Мелитины, бол.Галины

Епископа Антония, архим. Митрофана, Марии, Галины, бол.Георгия, Алексия, Дарии, Лидии, Григория, Юлии, Татьяны

 протоиерея Геннадия, иеромонаха Луки, иерея Владимира, схимонахини Нины, Ларисы, Иннокентия, Владимира, Наталии, Иларии, Анатолия, Наталии, Елены, Лидии

протоиерея Николая, протоиерея Михаила, иерея Владимира, Иллариона, Павла, Павла, Светланы, Инны, Михаила, Александра (м), Алевтины, Елены, Алексея, Александры (ж), Елены, Марии, Юлии, Юлии, Екатерины

Елены, Анатолия, Антония, отр.Георгия, Валентины,Тамары, Александра, Надежды, отр. Владислава, бол. Наталии

Марины, Михаила, Владислава, Николая

Протоиерея Сергия, бол.Олега,  Наталии,Георгия, Наталии со чадами, Александра,  Евгении со чадами, Ярослава, Елены, Ирины со чадом, Ольги,  Виктории с чадом, Аллы, Марии, бол. Георгия

б. иерея Николая, иерея Иоанна, Ирины, б.Раисы, Анастасии, б.Афанасия, б.Андрея, Ксении

иерея Алексия, Светланы, млд.Дарии, млд.Петра, Ирины со чадами, Тамары, Владимира, Владимира

Елены,Людмилы,Марины,Аллы,Веры,Петра,Галины,Галины,мл.Емилии


 утеши нас в скорби сущих, яко верная радости Ходатаица: предстоящи престолу Пресвятыя Троицы, одесную Сына Твоего, Христа Бога нашего, можеши, аще восхощеши, вся нам полезная испросити. Сего ради с верою сердечною и любовию от души припадаем к Тебе яко Царице и Владычице и псаломски вопити Тебе дерзаем: слыша, Дщи, и виждь, и приклони ухо Твое, услыши моление наше, и избави нас от обстоящих бед и скорбей; Ты бо прошения всех верных, яко скорбящих радость, исполняeши, и душам их мир и утешение подавши. Се зриши беду нашу и скорбь: яви нам милость Твою, посли утешение уязвленному печалию сердцу нашему, покажи и удиви на нас грешных богатство милосердия Твоего, подаждь нам слезы покаяния ко очищению грехов наших и утолению гнева Божия, да с чистым сердцем, совестию благою и надеждою несумненною прибегаем ко Твоему ходатайству и заступлению: приими, всемилостивая наша Владычице Богородице, усердное моление наше Тебе приносимое, и не отрини нас, недостойных, от Твоего благосердия, но подаждь нам избавление от скорби и болезни, защити нас от всякаго навета вражия и клеветы человеческая, буди нам помощница неотступная во все дни жизни нашея, яко да под Твоим матерним покровом всегда пребудем цели и сохранена Твоим заступлением и молитвами к Сыну Твоему и Богу Спасителю нашему, Ему же подобает всякая слава, честь и поклонение, со безначальным Его Отцом и Святым Духом, ныне и присно и во веки веков. Аминь.


Молитва

О Пресвятая Владычице Богородице, вышшая Херувим и честнейшая Серафим, Богоизбранная Отроковице, всех скорбящих Радосте! Подаждь утешение и нам, в скорби сущим: разве бо Тебе инаго прибежища и помощи не имамы. Ты едина еси радости нашея Ходатаица, и яко Матерь Божия и Мати милосердия, предстоящи у Престола Пресвятыя Троицы, можеши нам помощи: никтоже бо притекаяй к Тебе посрамлен отходит. Услыши убо и нас, ныне в день скорби пред Твоею иконою припадающих и со слезами Тебе молящихся: отжени от нас належащия на нас скорби и печали в сей временней жизни, не лишены же ны сотвори Твоим всесильным ходатайством и вечныя нескончаемыя радости в Царствии Сына Твоего и Бога нашего. Аминь.
« Последнее редактирование: 05 Ноября 2014, 17:46:34 от Natalya K. » Записан

Мы должны жить так, чтобы если все Евангелия будут утеряны, люди могли бы их прочесть по нашим лицам.
Митрополит Антоний Сурожский
Natalya K.
Ветеран
*****
Offline Offline

Сообщений: 8054


Услыши, Боже, моление мое,вонми молитве моей


Email
« Ответ #25 : 17 Декабря 2014, 06:02:01 »

К Акафисту святителю Николаю архиепископу Мир Ликийских

Молитва Святителю Николаю

О добрый наш пастырю и богомудрый наставниче, святителю Христов Николае! Услыши нас, грешных,

прот. Андрея, Елену, Александру, Марию, млд. Василия, Ольгу, Леонида, Анастасию, Елену, Елену, Марину, Илью

Наталию, Вячеслава, Светлану, Галину, Раису, Екатерину, Ксению

протоиерея Николая, протоиерея Михаила, иерея Владимира, Павла, Павла, Светлану, Инну, Михаила, Александра (м), Алевтину, Елену, Алексея, Александру (ж), Елену, Марию, Ирину, Ларису, Людмилу, Екатерину

Сергия , Владимира, бол. отр. Николая, Людмилу, Анну, Клавдию, Татьяну

Ярослава, Геннадия, Андрея, Ольгу.

протоиерея Геннадия, игумена Варсонофия, иерея Владимира, схимонахиню Нину, Ларису, Иннокентия, Владимира, Наталию, Иларию, Анатолия, Наталию, Елену, Лидию, Николая, Георгия, Ксению.

Марину, Михаила, Владислава, Николая

иерея Алексия, Светлану, млд.Дарью, млд.Петра, Ирину, Ирину со чадами, Тамару, Владимира, Владимира

 иерея Максима,  Надежду,  Романа, Александра, Владимира, Татиану, Наталию, отрок. Марию, отрок. Анну, млад.Софию, бол.млад. Андрея, Галину,  бол. Дмитрия, бол. Александра

Елену,Марину,Людмилу,Наталью,Аллу, Елену

иерея Димитрия, путеш.Марию, бол.Георгия, бол.Галину, Елену, млд Александра, бол.Светлану, Иоанну (жен), Андрея, Ольгу, Аллу,

Протоиерея Сергия, бол.Олега,  Наталию,Георгия, Наталию со чадами, Александра,  Евгению со чадами, Ярослава, Елену, Ирину со чадом, непр. Ольгу,  Викторию с чадом

 молящихся тебе и призывающих в помощь скорое предстательство твое; виждь нас немощных, отвсюду уловляемых, всякаго блага лишенных и умом от малодушия помраченных; потщися, угодниче Божий, не оставити нас в греховнем плену быти, да не будем в радость врагом нашим и не умрем в лукавых деяниих наших. Моли о нас недостойных Содетеля нашего и Владыку, ему же ты со безплотными лики предстоиши: милостива к нам сотвори Бога нашего в нынешнем житии и в будущем веце, да не воздаст нам по делом нашим и по нечистоте сердец наших, но по своей благости воздаст нам. На твое бо ходатайство уповающе, твоим предстательством хвалимся, твое заступление на помощь призываем, и ко пресвятому образу твоему припадающе, помощи просим: избави нас, угодниче Христов, от зол находящих на нас, и укроти волны страстей и бед возстающих на нас, да ради святых твоих молитв не обымет нас напасть и не погрязнем в пучине греховней и в тине страстей наших. Моли, святителю Христов Николае, Христа Бога нашего, да подаст нам мирное житие и оставление грехов, душам же нашим спасение и велию милость, ныне и присно и во веки веков.


Молитва

О всесвятый Николае, угодниче преизрядный Господень, теплый наш заступниче, и везде в скорбех скорый помощниче! Помози ми, грешному и унылому, в настоящем сем житии, умоли Господа Бога даровати ми оставление всех моих грехов, елико согреших от юности моея, во всем житии моем, делом, словом, помышлением и всеми моими чувствы; и во исходе души моея помози ми, окаянному, умоли Господа Бога, всея твари Содетеля, избавити мя воздушных мытарств и вечнаго мучения, да всегда прославляю Отца и Сына и Святаго Духа и твое милостивное предстательство, ныне и присно и во веки веков. Аминь.


Тропарь

Правило веры и образ кротости, /
воздержания учителя /
яви тя стаду твоему, /
яже вещей истина: /
сего ради стяжал еси смирением высокая, /
нищетою богатая, /
Отче священноначальниче Николае /
моли Христа Бога /
спастися душам нашим


Кондак, глас 3

В Мирех, святе, священнодействитель показался еси: Христово бо, преподобне, Евангелие исполнив, положил еси душу твою о людех твоих, и спасл еси неповинныя от смерти; сего ради освятился еси, яко великий таинник Божия благодати.


« Последнее редактирование: 18 Декабря 2014, 13:40:21 от Natalya K. » Записан

Мы должны жить так, чтобы если все Евангелия будут утеряны, люди могли бы их прочесть по нашим лицам.
Митрополит Антоний Сурожский
Natalya K.
Ветеран
*****
Offline Offline

Сообщений: 8054


Услыши, Боже, моление мое,вонми молитве моей


Email
« Ответ #26 : 19 Декабря 2014, 18:02:44 »

К Акафисту ПресвятойБогородице
в честь Её иконы "Нечаянная радость"

Тропарь, глас 4-й

Днесь вернии людие духовно торжествуем,
прославляюще Заступницу усердную
рода христианскаго и притекающе
к Пречистому Ея образу, взываем сице:
 о, Премилостивая Владычице Богородице,
подаждь нам нечаянную радость,
обремененным грехи и скорбьми многими,
и избави нас от всякаго зла, молящи Сына Твоего,
Христа Бога нашего, спасти души наша.[/b][/color][/b]

Кондак, глас 6-й

Не имамы иныя помощи, не имамы иныя надежды,
разве Тебе, Владычице, Ты нам помози,
на Тебя надеемся и Тобою хвалимся,
Твои бо есмы рабы, да не постыдимся.


Молитва первая

О, Пресвятая Дево, Всеблагаго Сына Мати Всеблагая,
града и святаго храма сего Покровительнице,
всех сущих во гресех, скорбех,
бедах и болезнех верная Предстательнице и Заступнице!

Приими молебное пение сие от нас,
недостойных рабов Твоих,

прот. Андрея, Елены, Александры, Марии, млд. Василия,
Ольги, Леонида, Анастасии, Елены, Елены, Марины, Ильи

иерея Максима,  Надежды,  Романа, Александра, Владимира,
 Татианы, Наталии, отрок. Марии, отрок. Анны, млад.Софии,
бол.млад. Андрея, Галины,  бол. Дмитрия, бол. Александра

Протоиерея Сергия, бол.Олега,  Наталии,Георгия,
Наталии со чадами, Александра,  Евгении со чадами,
Ярослава, Елены, Ирины со чадом, непр. Ольги,  
Виктории с чадом

Марины, Михаила, Владислава, Николая

Анатолия,Антония,Ирины,Александры(жен.),отр.Павла,
Александры(жен.),Николая,Веры,Аллы,Фотинии,
бол.Ольги,Марфы,млад.Константина

Наталии, Вячеслава, Светланы, Галины, Раисы,
Екатерины, Ксении

Сергия , Владимира, бол. отр. Николая, Людмилы,
Анны, Клавдии, Татьяны

иер. Максима,  Надежды, Елены,  Наталии, Алексия,
бол. Николая, Даниила.

иерея Димитрия, путеш.Марии, бол.Георгия,
бол.Галины, Елены, млд Александра, бол.Светланы,
Иоанны (жен), Андрея, Ольги, Аллы

Марины, бол.Анатолия, бол.Татианы, Алексия, Евгения (м), бол.Мелитины, бол.Галины,

протоиерея Николая, протоиерея Михаила,
иерея Владимира, Павла, Павла, Светланы, Инны,
Михаила, Александра (м), Алевтины, Елены, Алексея,
Александры (ж), Марии, Ирины, Валентины, Екатерины

Александра, Веры, монахини Серафимы, болящей Нины,
болящего Николая, Галины, Елены, отрока Александра

Епископа Антония, архим. Митрофана, Марии, Галины
бол.Георгия, Алексия, Дарии, Лидии, Григория, Юлии,
Татьяны

Тебе возносимое, и якоже древле грешника, на всяк день
многажды пред честною иконою Твоею молившагося,
не презрела еси, но даровала еси ему нечаянную радость
покаяния и преклонила еси Сына Твоего многим и
усердным к нему ходатайством ко прощению сего грешнаго и заблудшагося,
тако и ныне не презри моления нас, недостойных рабов Твоих,
и умоли Сына Твоего и Бога нашего,
да и всем нам с верою и умилением покланяющимся
пред цельбоносным образом Твоим, дарует нечаянную
по коегождо потребе радость:
 
пастырем церковным - святую ревность о спасении пасомых;

 грешником, погрязшим во глубине зол и страстей -
вседейственное вразумление, покаяние и спасение;

сущим в скорбех и печалех - утешение;

обретающимся в бедах и озлоблениях -
совершенное сих избытие;

  малодушным и ненадежным - надежду и терпение;

  в радости и довольстве живущим -
непрестанное Благодетелю Богу благодарение;

  бедствующим - милосердие;

  сущим в болезни и долгонедужии и оставленным врачами
- нечаянное исцеление и укрепление;

  иждившим от недуга ум - ума возвращение и обновление;

отходящим в вечную и нескончаемую жизнь -
память смертную,умиление и сокрушение о гресех,
дух бодр и твердую на милосердие Божие надежду.

  О, Госпоже Пресвятая!
  Умилосердися ко всем, чтущим Всечестное имя Твое,
  и всем яви всемощный покров Твой и заступление;

  во благочестии, чистоте и честнем жительстве пребывающия
  до последняго их скончания во благости соблюди;

  злыя благи сотвори;

  заблудший на путь правый настави;

  всякому делу благому и Сыну Твоему угодному споспешествуй;
всякое дело злое и богопротивное разруши;

  в недоумении и трудных и опасных обстояниих обретающимся незримую помощь и вразумление с небесе низпосли;

  от искушений, соблазнов и погибели спаси;

  от всех злых человек и от врагов видимых и невидимых защити и сохрани;

  плавающим сплавай;

  путешествующим спутешествуй;

  сущим в нужде и гладе буди Питательница,

  неимущим крова и пристанища буди Покров и Прибежище;

  нагим подаждь одеяние;

  обидимым и от неправд страждущим - заступление;

  клевету, поношение и хуление терпящая незримо оправдай;

клеветники и хулители пред всеми обличи;

  ожесточенно враждующим нечаемо подаждь примирение,

  а всем нам - друг ко другу любовь, мир и благочестие
и здравие с долгоденствием.

  Супружества в любви и единомыслии сохрани;

  супруги, во вражде и разделении сущия, умири,
соедини друг ко другу и положи им союз любве неразрушимый;

  матерем, дети родящим, скорое подаждь разрешение;

  младенцы воспитай, юныя уцеломудри, отверзи
ум к восприятию всякого полезного учения,

  страху Божию, воздержанию и трудолюбию настави;

  от домашния брани и вражды единокровных миром
и любовию огради.

  Безматерних сирот буди Матерь, от всякого порока и
скверны отврати я
  и всему благому и Богоугодному научи;

  прельщенныя же и во грех и нечистоту впадшия,
  скверну греха отъявши, из бездны погибели изведи.

  Вдов буди Утешительница и Помощница,

  старости буди жезл.

  От внезапныя смерти без покаяния всех нас избави,

  и всем нам христианскую кончину живота нашего,
безболезненну, непостыдну, мирну и
добрый ответ на страшном судищи Христово даруй.

  Преставлешияся в вере и покаянии от жития
сего со ангелы и всеми святыми жити сотвори;

  скончавшимся внезапною смертию милостива быти
Сына Твоего умоли и о всех усопших,
иже не имут сродников,

  о упокоении их Сына Твоего умоляющих,
Сама буди непрестанная и теплая Молитвенница и Ходатаица;

  да ecи на небеса и на земли ведят Тя,

  яко твердую и непостыдную Предстательницу
рода христианского,
  славят Тя и Тобою Сына Твоего
  со Безначальным Его Отцом и Единосущным Его Духом,
  ныне и присно и во веки веков. Аминь.

  
   ******************
  
 Молитва вторая
  
  Избранной от всех родов Божией Матери и Царице,
  явившейся иногда к человеку беззаконну,
  во еже отвратити его от пути нечестия,
  благодарственное пение приносим Ти, Богородительнице:
  Ты же, яко имущая милосердие неизреченное,
  от всяких нас бед и грехов свободи,
  да зовем Ти: Радуйся, нечаянную радость верным дарующая.
« Последнее редактирование: 21 Декабря 2014, 15:38:03 от Natalya K. » Записан

Мы должны жить так, чтобы если все Евангелия будут утеряны, люди могли бы их прочесть по нашим лицам.
Митрополит Антоний Сурожский
Natalya K.
Ветеран
*****
Offline Offline

Сообщений: 8054


Услыши, Боже, моление мое,вонми молитве моей


Email
« Ответ #27 : 12 Января 2015, 22:29:30 »

К Акафисту Святителю Василию Великому

Молитвы святителю Василию Великому

Молитва первая

О великий во иерарсех, вселенныя учителю богомудрый, преблаженне отче Василие! Велия подвиги и труды твоя, яже во славу Святыя Церкве совершил еси: ты исповедник твердый и светильник веры Христовы на земли был еси, светом боговедения верныя озаряяй, ложная учения попаляяй, и всему миру слово спасительныя истины возвещаяй. Ныне же, велие на небесех имеяй дерзновение ко Святей Троице, помози нам,
прот. Андрею, Елене, Александре, Марии, млд. Василию, Ольге, Леониду, Анастасии, Елене, Елене,Марине,Илье

Протоиерею Сергию, бол.Олегу,  Наталии,Георгию, Наталии со чадами, Александру,  Евгении со чадами, Ярославу, Елене, Вадиму,непр.Ирине со чадом, Константину,  Ольге с чадом,  Виктории с чадом

Сергию ,воину Владимиру, бол.  Николаю, Людмиле, Анне, Клавдии, Татьяне

Александру, Вере, монахине Серафиме, иеромонаху Евномию, Ирине, болящей Нине, Ирине, Веронике, Галине.

протоиерею Геннадию, иерею Георгию, иерею Владимиру, бол. схимонахине Нине, Ларисе, Владимиру, Анатолию, Наталии, Иларии, Лидии, Наталии, бол. Николаю, бол. Игорю, Георгию, Наталии, Евгении (жен.).

протоиерею Димитрию, путеш.Марии, бол.Георгию, Сергию, непраздн.Елене, млд Александру, бол.Светлане, бол.Галине, Ольге, Алле

Епископу Антонию, иеромонаху Александру,   иерею Георгию, Марии, Галине, бол. Георгию, Алексию, Дарии,  Григорию, Юлию,  воину Владимиру, Татьяне, Валентине,Татьяне

Елене,Людмиле,Марине,Алле,Наталии,Дмитрию

протоиерею Николаю, протоиерею Михаилу, иерею Владимиру, иеромонаху Роману, протоиерею Андрею, Павлу, Павлу, Светлане, Инне, Михаилу, Александру (м), Алевтине, Елене, Алексею, Александре (ж), Ирине,  бол. мл. Таисии, бол. Сергию, Любови, Лидии, Владимиру, Екатерине

прот.Борису, бол.Анатолию, Алексию, Евгению (м), Марине, Мелитине, Елене, Татиане

иер. Максиму,  Надежде, Елене,  Наталии,  бол. Николаю, Даниилу, бол. Надежде



со смирением к тебе припадающим, твердо и неизменно святую православную веру до конца жития нашего сохранити, от маловерия же, сомнений и колебания в вере соблюди, да не прельщени будем богопротивных и душепагубных учений словесами. Дух ревности святыя, еюже ты пламенел еси, о преславный Церкве Христовы пастырю, возгрей предстательством твоим и в нас, ихже Христос постави быти пастырями, да всеусердно просвещаем и утверждаем в правей вере словесное стадо Христово. Испроси, о милосердый святителю, от Отца светов и всем, всякий дар коемуждо благопотребен: младенцем благое в страсе Божием возрастание, юным целомудрие, старым и немощным укрепление, скорбящим утешение, недугующим исцеление, заблуждшим вразумление и исправление, обидимым заступление, сиротам и вдовицам защищение, искушаемым благодатное поможение, отшедшим от сего временнаго жития, отцем и братиям нашим блаженное упокоение. Ей, святче Божий, призри милостиво от обителей горних на нас смиренных, многими соблазнами и напастьми обуреваемых, и с земли приверженных возведи к высоте небесней. Преподаждь нам, преблагий отче, твое архипастырское и святое благословение, да оным осеняемии, в сие новое лето и во все прочее время живота нашего в мире, покаянии и послушании Святей Православней Церкви поживем, заповеди Христовы усердно творяще, подвигом добрым веры подвизающеся, и тако Царствия Небеснаго достигнем, идеже с тобою и всеми святыми сподоби Троицу Святую, Единосущную и Нераздельную, пети и славити во веки веков. Аминь.

Молитва вторая

О великий и пресвятый святителю отче Василие, преславный Вселенския Церкве учителю, славы Пресвятыя Троицы всеусердный поборниче, Матере Божия и Ея пренепорочнаго девства предызбранный исповедниче, пресветлый чистоты, смирения и терпения образе. Се аз многогрешный и недостойный на высоту небесную взирати, смиренно молю тя, о премудрый Церкве Христовы учителю, научи мя тако богобоязненно житие свое проводити, да никогда же на путь, Божиим повелением противен, уклонюся или совращен буду. Соблюди и избави мя твоим многомощным предстательством от соблазнов мира и козней диавольских, якоже избавил еси от них юношу, от Сладчайшаго Спасителя нашего отступивша и во власть сатаны впадша. Даруй мне силу душевную усердным быти подражателем добродетелей твоих высоких: соделай мя в вере правей тверда и непоколебима, укрепи мя малодушнаго в терпении и уповании на Господа, возгрей в сердце моем истинную Христову любовь, да небесных благ паче всех желаю и ими услаждаюся. Испроси мне у Господа искреннее о гресех сокрушение, да прочее время живота моего в мире, покаянии и исполнении заповедей Христовых провождати буду. Егда же час моего скончания приблизится, ты, о преблагий отче, с Преблагословенною Девою Мариею, тогда ускори на помощь, защити мя от злобных наветов вражиих, и сподоби мя наследника быти райских селений, да купно с тобою и со всеми святыми неприступнаго Божия величества Престолу предстану и Живоначальную, Единосущную же и Нераздельную Троицу прославляю и воспеваю, присно и в безконечныя веки. Аминь.

Молитва  третья

О великий и преславный святителю Христов, всея Вселенския Церкве учителю богомудрый, Православия твердый исповедниче и поборниче, всеблаженне отче Василие! Призри от высот небесных на нас, смиренно к тебе припадающих, и умоли Господа Вседержителя, Егоже верный на земли служитель был еси, да дарует нам веры правыя твердое и неизменное сохранение, Церкви Святей послушание, жития нашего исправление, и во всех нуждах, скорбех и искушениих скорое поможение, терпение же и укрепление. Подаждь нам твое святое благословение, да оным осеняемии, сие новое лето и во вся дни богоугодно в мире и покаянии поживем и во Царствии Небеснем сподобимся купно с тобою и со всеми святыми Живоначальную Троицу воспевати и славити, Отца и Сына и Святаго Духа, во веки веков. Аминь.
« Последнее редактирование: 13 Января 2016, 13:00:30 от Natalya K. » Записан

Мы должны жить так, чтобы если все Евангелия будут утеряны, люди могли бы их прочесть по нашим лицам.
Митрополит Антоний Сурожский
Natalya K.
Ветеран
*****
Offline Offline

Сообщений: 8054


Услыши, Боже, моление мое,вонми молитве моей


Email
« Ответ #28 : 12 Января 2015, 22:35:51 »

К Акафисту прп. Серафиму Саровскому

Молитва

О пречудный отче Серафиме, великий Саровский чудотворче, всем прибегающим к тебе скоропослушный помощниче! Во дни земнаго жития твоего никтоже от тебе тощ и неутешен отъиде, но всем в сладость бысть видение лика твоего и благоуветливый глас словес твоих. К сим же и дар исцелений, дар прозрения, дар немощных душ врачевания обилен в тебе явися. Егда же призва тя Бог от земных трудов к небесному упокоению, николиже любовь твоя преста от нас, и невозможно есть исчислити чудеса твоя умножившаяся, яко звезды небесныя: се бо по всем концем земли нашея людем Божиим являешися и даруеши им исцеления. Темже и мы вопием ти: о претихий и кроткий угодниче Божий, дерзновенный к Нему молитвенниче, николиже призывающия тя отреваяй, вознеси о нас благомощную твою молитву ко Господу сил, да укрепит державу нашу, да дарует нам вся благопотребная в жизни сей и вся к душевному спасению полезная, да оградит нас от падений греховных и истинному покаянию научит нас, во еже безпреткновенно внити нам в вечное Небесное Царство, идеже ты ныне в незаходимей сияеши славе, и тамо воспевати со всеми святыми Живоначальную Троицу до скончания века. Аминь.
 
Молитва

О преподобне отче Серафиме! Вознеси о нас, рабех Божиих,

прот. Андрее, Елене, Александре, Марии, млд. Василии, Ольге, Леониде, Анастасии, Елене, Елене, Марине, Илье

Сергие , воине Владимире, бол. отр. Николае, Людмиле, Анне, Клавдии, Татьяне

Протоиерее Сергие, бол.Олеге,  Наталии,Георгие, Наталии со чадами, Александре,  Евгении с чадами, Ярославе, Елене,  непр.Ирине со чадом, Ольге с чадом,  Виктории с чадом

Александре, Вере, монахине Серафиме, иеромонахе Евномие, Ирине, болящей Нине, Ирине, Веронике, Галине.

протоиерее Геннадие, иерее Георгие, иерее Владимире, бол. схимонахине Нине, Ларисе, Владимире, Анатолие, Наталии, Иларии, Лидии, Наталии, бол. Николае, бол. Игоре, Георгие, Наталии, Евгении (жен.).

протоиерее Димитрие, путеш.Марии, бол.Георгие, Сергие, непраздн.Елене, млд Александре, бол.Светлане, бол.Галине, Ольге, Алле

Епископе Антоние, иеромонахе Александре,   иерее Георгие, Марии, Галине, бол. Георгие, Алексие, Дарии,  Григорие, Юлие,  воине Владимире, Татьяне, Валентине,Татьяне

Елене,Людмиле,Марине,Алле,Наталии,Дмитрие

протоиерее Николае, протоиерее Михаиле, иерее Владимире, иеромонахе Романе, Павле, Павле, Светлане, Инне, Михаиле, Александре (м), Алевтине, Елене, Алексее, Александре (ж), Ирине,  бол. мл. Таисии, Ларисе, Надежде, Владимире, Татьяне, Татьяне, Ларисе, Татьяне, Марии, Раисе, Екатерине

прот.Борисе, бол.Анатолие, Алексие, Евгение (м), Марине, Мелитине, Елене, Татиане

Анатолие,воине Антоние,Ирине,Александре(жен.),отр.Павле,
Александре(жен.),Николае,Вере,Алле,Фотинии,бол.Ольге,Марфе,
млад.Константине.

 иер. Максиме,  Надежде, Елене,  Наталии,  бол. Николае, Данииле, бол. Надежде



благомощную твою молитву ко Господу сил, да дарует нам вся благопотребная в жизни сей и вся к душевному спасению полезная, да оградит нас от падений греховных и истинному покаянию да научит нас, во еже безпреткновенно внити нам в вечное Небесное Царство, идеже ты ныне в незаходимей сияеши славе, и тамо воспевати со всеми святыми Живоначальную Троицу во веки веков.

Молитва

О великий угодниче Божий, преподобне и Богоносне отче наш Серафиме! призри от горния славы на нас смиренных и немощных, обремененных грехми многими, твоея помощи и утешения просящих. Приникни к нам благосердием твоим и помози нам заповеди Господни непорочно сохранити, веру православную крепко содержати, покаяние во гресех наших усердно Богу приносити, во благочестии христианстем благодатно преуспевати и достойны быти твоего о нас молитвеннаго к Богу предстательства. Ей, святче Божий, услыши нас молящихся тебе с верою и любовию и не презри нас, требующих твоего заступления: ныне и в час кончины нашея помози нам, и заступи нас молитвами твоими от злобных наветов диавольских, да не обладает нами тех сила, но да сподобимся помощию твоею наследовати блаженство обители райския. На тя бо упование наше ныне возлагаем, отче благосердый: буди нам воистинну ко спасению путевождь и приведи нас к невечернему Свету жизни вечныя Богоприятным предстательством твоим у Престола Пресвятыя Троицы, да славим и поем со всеми святыми достопокланяемое имя Отца и Сына и Святаго Духа во веки веков. Аминь.

Тропарь, глас 4-й:

От юности Христа возлюбил еси, блаженне, и Тому Единому работати пламенне вожделев, непрестанною молитвою и трудом в пустыни подвизался еси, умиленным же сердцем любовь Христову стяжав, избранник возлюблен Божия Матери явился еси. Сего ради вопием ти: спасай нас молитвами твоими, Серафиме, преподобне отче наш.

 
Кондак, глас 2-й:

Мира красоту и яже в нем тленная оставив, преподобне, в Саровскую обитель вселился еси; и тамо ангельски пожив, многим путь был еси ко спасению. Сего ради и Христос тебе, отче Серафиме, прослави, и даром исцелений и чудес обогати. Темже вопием ти: радуйся, Серафиме, преподобне отче наш.
« Последнее редактирование: 13 Января 2016, 12:58:45 от Natalya K. » Записан

Мы должны жить так, чтобы если все Евангелия будут утеряны, люди могли бы их прочесть по нашим лицам.
Митрополит Антоний Сурожский
Екатерина_$
Ветеран
*****
Offline Offline

Сообщений: 1839


« Ответ #29 : 02 Февраля 2015, 17:10:35 »

К Акафисту  Святой блаженной Ксении Петербургской

Тропарь, глас 7-й:


Нищету Христову возлюбивши, безсмертныя трапезы ныне наслаждаешися, безумием мнимым безумие мира обличивши, смирением крестным силу Божию восприяла еси. Сего ради дар чудодейственныя помощи стяжавшая, Ксение блаженная, моли Христа Бога избавитися нам от всякого зла покаянием.
 


Кондак, глас 3-й:

Днесь светло ликует град святого Петра, яко множество скорбящих обретают утешение, на твоя молитвы надеющеся, Ксение всеблаженная, ты бо еси граду сему похвала и утверждение.

Молитва:

О, святая всеблаженная мати Ксение! Под кровом Всевышняго жившая, ведомая и укрепляемая Богоматерию, глад и жажду, хлад и зной, поношения и гонения претерпевшая, дар прозорливости и чудотворения от Бога прияла еси и под сению Всемогущего покоишися. Ныне Святая Церковь, яко благоуханный цвет, прославляет тя: предстояще на месте погребения твоего, пред образом твоим святым, яко живей ти, сущей с нами, молимся ти: приими прошения наша и принеси их ко Престолу Милосердаго Отца Небеснаго, яко дерзновение к Нему имущая, испроси притекающим к тебе вечное спасение, и на благая дела и начинания наша щедрое благословение, от всяких бед и скорбей избавление, предстани святыми твоими молитвами пред Всемилостивым Спасителем нашим о нас, недостойных и грешных,

прот. Андрее, Елене, Александре, Марии, млд. Василии, Ольге, Леониде, Анастасии, Елене, Елене,Марине,Илье

Сергие , Владимире, бол. отр. Николае, Людмиле, Анне, Клавдии, Татьяне

Анатолии, Антонии, Ирине, Александре(жен.), отр.Павле , Александре(жен.), Николае, Вере, Алле, Фотинии, бол.Ольге, Марфе, млад.Константине.

иерее Максиме, иеромонахе Филарете, Надежде,  Романе, Александре, Владимире, Татиане, Наталии, отрок. Марии, отрок. Анне, млад.Софии, бол.млад. Андрее, Галине,  бол. Дмитрие, бол. Александре

Протоиерее Сергие, бол.Олеге,  Наталии, млд. Леониде, Георгие, Наталии, Игоре, Александре,  Евгении, млд. Антонии, млд. Алексие, Артемие, Ярославе, Елене, Ирине, отр. Георгие, непр. Ольге,  Виктории, млд. Артемие

Елене, Анатолии, Антонии, отр.Георгие, Валентине,Тамаре, Александре, Надежде, отр. Владиславе, бол. Наталии, Сергие со ч-ми.

прот.Николае,   Анатолии, Галине, Максиме, Елене, младенце Фотинии, Владимире, Александре, Алексее, Андрее, Ларисе, Наталии, млад.Елизавете

протоиерее Геннадии, иерее Владимире, схимонахине Нине, Ларисе,
Иннокентие, Владимире, Лидие, Наталии, Наталии, Иларии, Анатолие, Игоре, Николае.

протоиерее Николае, протоиерее Михаиле, иерее Владимире, Павле, Павле, Светлане, Инне, Михаиле, Александре (м), Алевтине, Елене, Алексее, Александре (ж), Елене, Константине,  Ирине, Валентине, Марии, Валентине, Наталье, Борисе, Юлии, Павле, отр. Анастасии, Константине, Екатерине

Марине, Михаиле, Владиславе, Николае

б. иерее Николае, Ирине, б. Раисе,  б.Афанасии, Ксении, Анастасии, Юлие, Никите, Андрее

бол.Елене  бол.Людмиле, бол.Марине, бол.Алле, бол.Наталье, бол.Галине

иерее Алексие, Светлане, млд.Дарье, млд.Петре, млд.Виктории, отр.Ксении, Ирине, Тамаре, Владимире, Владимире, Андрее, Татиане

иер. Максиме, бол. Надежде, Елене,  Наталии, Алексие, бол. Николае, Данииле, Галине, Надежде.

Епископе Антонии,   иерее Георгие, Марии, Галине, бол. Георгие, Алексие, Дарии, Лидии, Григорие, Юлии, Елене, Тамаре, Татьяне.


помози, святая блаженная мати Ксение, младенцы светом Святаго Крещения озарити и печатию дара Духа Святаго запечатлети, отроки и отроковицы в вере, честности, богобоязненности и целомудрии воспитати и успехи в учении им даровати; болящия и недугующия исцели, семейным любовь и согласие низпосли, монашествующим подвигом добрым подвизатися удостой и от поношений огради, пастыри в крепости духа утверди, народ и страну нашу в мире и безмятежии сохрани, о лишенных в предсмертный час причащения Святых Христовых Тайн умоли: ты наша надежда и упование, скорое услышание и избавление, тебе благодарение возсылаем и с тобою славим Отца и Сына и Святаго Духа, ныне и присно и во веки веков. Аминь.



Молитва:

О, препростая образом жития своего, бездомная на земли, наследнице же обителей Отца Небеснаго, блаженная страннице Ксение! Якоже прежде к надгробию твоему недужнии и скорбнии припадавшии и абие утешениями исполняемии, сице ныне и мы, обуреваемии тлетворными обстоянии, к тебе прибегающе, с надеждою просим: помолися, благая небошественнице, дабы исправилися стопы наша по словеси Господню к деланию заповедей Его, и да упразднится богоборное безбожие, пленившее град твой и страну твою, привергающее нас многогрешных в смертное братоненавидение, гордое самовозбешение и хульное отчаяние. О, блаженнейшая Христа ради, посрамившая суемудрость века сего, испроси у Творца и Подателя всяческих благ даровати нам смирения, кротости и любве в сокровище сердца нашего, веры в укрепление молитвы, надежды в покаянии, крепости в многотрудном житии, милосерднаго исцеления души и тела нашего, целомудрия в супружестве и благопопечения о ближних и искренних своих, всего жития нашего обновление в чистительней бане покаяния, яко да всехвально воспевающе память твою, прославим, в тебе чудодействующаго, Отца и Сына и Святаго Духа, Троицу Единосущную и Нераздельную во веки веков. Аминь.
« Последнее редактирование: 04 Февраля 2015, 12:52:33 от Екатерина_$ » Записан
Страниц: 1 [2] 3 4 ... 10 Вверх Печать 

На главную ‹ Православный форум храма св. Василия Великого ‹ Наша Вера и духовная жизнь ‹ Совместная молитва ‹ Тема: Молитвы к акафистам ( только молитвы)
Перейти в:  


Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines